Sports
Citi sporta veidi

Smukulis pagarinājis līgumu Francijā 16

Latvijas elites šosejas riteņbraucējs Gatis Smukulis uz vēl vienu sezonu pagarinājis līgumu ar Francijas profesionālo kontinentālo komandu “Delko Marseille Provence KTM”.

Pašlaik 30 gadus vecais Smukulis šai vienībai pievienojās pirms gada, bet šosezon viņš tās sastāvā startēja tādos prestižos velobraucienos kā Parīze-Nica, “Vuelta a Burgos” un Austrijas tūre. Tiesa, ar augstiem sasniegumiem latvietis šosezon neizcēlās, lai gan pērn pēc līguma parakstīšanas norādīja, ka šajā vienībā būšot līderis.

“Aizeju uz komandu kā līderis, un tas man būs jauns sākums – sākt uzvarēt sacensībās, jo iepriekšējos astoņus gadus esmu strādājis citu labā, pašam paliekot aizkadrā,” pirms gada teica Smukulis. “Domāju, šajā komandā atgūšu sevi.”
Pasaules riteņbraukšanas sabiedrībā augstu tiek vērtēts Smukuļa darba spējas tieši komandas labā, bet šosezon viņu ietekmējušas arī veselības problēmas.

Saistītie raksti

“Delko Marseille Provence KTM vienību Smukulis pārstāvēja jau 2008.gadā, bet viņa vienīgā uzvara UCI Pasaules tūres velobraucienos bija 2011.gadā, kad viņš palika nepārspēts Katalonijas daudzdienu velobrauciena pirmajā posmā.
Smukulis 2008.gadā karjeru sāka tieši šajā komandā, kurai toreiz bija nosaukums “VC La Pomme Marseille”. Tā gada vidū viņš pārgāja uz profesionālo komandu “AG2R La Mondiale”, pēc tam pārstāvēja “HTC-Highroad” vienību, bet no 2012. līdz 2015.gadam latvietis bija Pasaules tūres komandas “Katjuša” braucējs.
Savukārt pērn Smukulis brauca spēcīgajā “Astana” vienībā.

Profesionālās kontinentālās komandas startē otrajā līmenī aiz Pasaules tūres. Marseļas vienības sporta direktors ir bijušais Latvijas profesionālais riteņbraucējs Arvis Piziks, kamēr mehāniķis Kristaps Osis. Tāpat vairāki Latvijas fizioterapeiti strādājuši ar Marseļas komandas braucējiem atsevišķās sacensībās, turklāt pašlaik to pārstāv arī vēl viens latviešu riteņbraucējs Emīls Liepiņš.

LA.lv