Pasaulē
Eiropa

Laikapstākļu dēļ Īrijā izsludināts sarkanais brīdinājums1

Ceļi Īrijā. AP/LETA

Liela sniega un apledojuma dēļ brīdinājuma līmenis Īrijā trešdien paaugstināts no oranža uz sarkano, sinoptiķiem prognozējot, ka valstij tuvojas pēdējo gadu lielākais sniegputenis.

Īrijas nacionālais meteoroloģijas dienests “Met Eireann” ziņo, ka aizvadītajā naktī daļu valsts pārklājusi piecus līdz desmit centimetrus bieza sniega sega, un līdz ceturtdienai sniega biezums vietām var sasniegt 25 centimetrus.

Sarkanā trauksme spēkā arī galvaspilsētā Dublinā.

No dienvidiem Britu salām tuvojas ciklons “Emma”, kas sev līdzi nes stiprus nokrišņus un vētru. Sagaidāms, ka vietām uzsnigs vēl vairāki desmiti centimetru sniega, stiprākā snigšana prognozēta Īrijas austrumos, Anglijas rietumos un Velsā. Iespējama arī atkala jeb sasalstošs lietus.

Gaidāmais sniegputenis dažos reģionos var kļūt par spēcīgāko pēdējo 35 gadu laikā.

Lielbritānijā spēkā oranžās krāsas brīdinājums par stipru snigšanu, tajā skaitā vietām Skotijā prognozēts līdz 40 centimetriem dziļš sniegs. Arī Lielbritānijā sinoptiķi apsver iespēju izsludināt visaugstākās pakāpes jeb sarkano brīdinājumu.

Vietējie plašsaziņas līdzekļi vēsta, ka daudzviet iztukšoti pārtikas veikalu plaukti, traucēta satiksme un slēgtas skolas. Varasiestādes aicinājušas uzņēmējus ļaut saviem darbiniekiem ceturtdien un piektdien palikt mājās.

Jau ziņots, ka aukstums aptvēris teju visu Eiropu, pārspēti simtiem temperatūras rekordu. Trešdienas rītā kalnos Norvēģijas dienviddaļā sals pastiprinājās līdz pat -42 grādiem, kas ir šīs ziemas zemākā gaisa temperatūra Eiropā.

LA.lv