×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. janvāris, 2016
Drukāt

Soda par pretlikumīgām nodokļu atlaidēm (2)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers

Eiropas Komisija paziņojusi, ka nodokļu atlaides, ko Beļģija piedāvājusi lielām starptautiskām kompānijām, ir pretlikumīgas, un izdeva rīkojumu uzņēmumiem kopumā atmaksāt 700 miljonus eiro nenomaksātos nodokļos.

Šāds lēmums ir jaunākais pavērsiens pēc pērn piedzīvotā skandāla, kurā tika publiskota informācija par nodokļu atlaidēm vairākiem uzņēmumiem 19 gadu laikā, kad Luksemburgas premjerministra amatā bija pašreizējais EK prezidents Žans Klods Junkers. “EK ir secinājusi, ka selektīvas nodokļu priekšrocības, ko Beļģija garantējusi tās “virspeļņas” nodokļu shēmā, ir pretlikumīgas saskaņā ar ES noteikumiem par valsts palīdzību,” norāda ES konkurences komisāre Margarēte Vestagere. EK sākusi izmeklēšanu saistībā ar nodokļu norunām arī citās valstīs, tostarp izmeklējot ASV informācijas tehnoloģijas kompānijas “Apple” noslēgtās vienošanās ar Īriju, ASV kafejnīcu giganta “Starbucks” norunas ar Nīderlandi un ASV ātrās ēdināšanas giganta “McDonald’s” panāktās vienošanās ar Luksemburgu. EK balstījusi savas izmeklēšanas uz ES konkurences noteikumiem, norādot, ka šādas nodokļu norunas sniedz uzņēmumiem negodīgas priekšrocības attiecībā pret to bieži vien mazākiem konkurentiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Juncker´s budams hercogistes Luksenburgas finansu ministrs reklameja ienakumu nodokla atlaides koncerniem kuri registresies Luksenburga .No gada kopeja apgrozijuma 173 miljardu apmera koncerni Coca Cola,Deutsche Bank,Amazone,IKEA un citi ,samaksaja tikai 0,5 % ienakuma nodokli.
    Luksenburgas tiesa Juncker`u attaisnoja ! Tagad viens no ES sefiem !

  2. Luksemburgas vienošanās gan pats junkers arī parakstīja! Tagad pats zaglis bļauj, ķeriet zagli! Ja junkers nebūtu slēpis nodokļus, tad tagad vairāk sanāktu viņa mīļotajiem “bēgļiem”!

Draugiem Facebook Twitter Google+