Laukos
Dārzeņi un augļi

Šogad modē būšot melnas krāsas dārzeņi0

Foto no Pixabay.com

Šīs sezonas modes lieta pasaules dārzeņu tirgū būšot melnas krāsa dārzeņi, tā savā ikgadējā prognožu ziņojumā atklājis Lielbritānijā lielākais – Koventgārdena dārzeņu un augļu tirgus.

Šis tirgus, kurš ar savu produkciju apgādā 20 labākos Londonas restorānus, apzinājis vairāk nekā 100 ražotāju un tpiegādātāju sniegtās ziņas, atklājot, ka melnās krāsas dārzeņi popularitātes ziņā šogad sitīšot pušu violetos dārzeņus, kuri restorānu ēdienkartēs dominēja aizvadītajā gadā.

Līdz ar to audzētājiem jāliekot akcents uz dažādu melno toņu redīsiem, saldo dienvidamerikas kukurūzu, kartupeļiem un kāpostiem.

Tāpat ziņojums liecina, ka pērn Lielbritānijas tirgū lielākais pieprasījums bijis pēc dažāda veida kāpostiem. Otrajā vietā ierindojās vietējās ogas (īpaši dzeltenās avenes, baltās un zaļās zemenes, rozā zilenes), bet trešajā vietā bija batātes un tomāti.

Tāpat tiek prognozēts, ka kopumā dārzeņu patēriņš 2018.gadā pieaugs visā Eiropā, ko sekmēs arvien spēkā pieaugošā tendence pievērsties veģetārismam un bioloģiski audzētai pārtikai.


Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv