Mobilā versija
+1.3°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
15. decembris, 2014
Drukāt

Šogad vairāk iedzīvotāju plāno iegādāties Jaungada dāvanas, to iegādei atvēlot līdz pat 100 eiro

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Salīdzinājumā ar pagājušo gadu šogad pieaudzis to Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri plāno iegādāties svētku dāvanas. Kopumā šogad iedzīvotāji arī dāvanu iegādei ir gatavi tērēt lielākas naudas summas – divas trešdaļas aptaujāto šogad svētku dāvanu iegādei plāno tērēt līdz pat 100 eiro, liecina “4finance” un pētījumu centra SKDS veiktā pētījuma rezultāti.

Ja pagājušajā gadā lielākā daļa iedzīvotāju bija gatavi dāvanu iegādei atvēlēt tikai līdz 40 eiro, tad šogad atvēlētās summas apjoms pieaudzis līdz 100 eiro. Par vienu dāvanu sev tuvam cilvēkam divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju plāno tērēt no 6 līdz 20 eiro.

“Šogad novērojamā tendence dāvanu iegādei atvēlēt lielākas summas norāda uz kopējās labklājības pieaugumu – dāvanām visbiežāk esam gatavi atvēlēt lielākas summas tad, kad paši varam atļauties vairāk. Ir pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kuri gatavi dāvanai savam tuvākajam atvēlēt līdz pat 50 eiro,” norāda uzņēmuma 4finance izpilddirektors Toms Jurjevs.

Aptaujas rezultāti liecina, ka tikai desmitā daļa respondentu šogad neplāno iegādāties dāvanas saviem tuviniekiem un draugiem. Savukārt divas trešdaļas aptaujāto apdāvināt tuvākos plāno, iegādājoties dāvanas, kuru vērtību nepārsniedz 30 eiro.

Salīdzinoši dārgākas dāvanas plāno iegādāties rīdzinieki, cilvēki ar augstākiem ienākumiem, krievvalodīgie Latvijas iedzīvotāji, kā arī biežāk vīrieši, nekā sievietes. Sieviešu vidū dāvanas kopumā vairāk plāno iegādāties sievietes ar bērniem.

Aptaujas rezultāti arī liecina, ka, tāpat kā iepriekšējos gados, visbiežāk kārotākā lieta, ko iedzīvotāji vēlētos saņemt dāvanā, ir nauda (10%). Salīdzinoši bieži izplatīta ir arī vēlme dāvanā saņemt kādu ceļojumu (8%). Ļoti liela daļa aptaujāto kā vēlamās dāvanas minējuši dažādas nemateriāla rakstura, emocionālas un ar personisko labsajūtu saistītas lietas, piemēram, veselību sev un radiniekiem, mīlestību, sirsnību un saticību, mieru, laba vēlējumus un citas.

Aptauja veikta šī gada decembrī, un tajā piedalījās 1005 respondenti no visas Latvijas vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājā ar nelegālu gāzes pieslēgumu dzīvojusi augsta amatpersona (18)Tuvākajā laikā Latvijā tiks atvērts dabasgāzes tirgus un cena tiks noteikta, tirgotājam un lietotājam vienojoties. Tam gatavojoties, valdībai jāpieņem virkne noteikumu, bet
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+