Mobilā versija
Brīdinājums +0.2°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
15. decembris, 2014
Drukāt

Šogad vairāk iedzīvotāju plāno iegādāties Jaungada dāvanas, to iegādei atvēlot līdz pat 100 eiro

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Salīdzinājumā ar pagājušo gadu šogad pieaudzis to Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri plāno iegādāties svētku dāvanas. Kopumā šogad iedzīvotāji arī dāvanu iegādei ir gatavi tērēt lielākas naudas summas – divas trešdaļas aptaujāto šogad svētku dāvanu iegādei plāno tērēt līdz pat 100 eiro, liecina “4finance” un pētījumu centra SKDS veiktā pētījuma rezultāti.

Ja pagājušajā gadā lielākā daļa iedzīvotāju bija gatavi dāvanu iegādei atvēlēt tikai līdz 40 eiro, tad šogad atvēlētās summas apjoms pieaudzis līdz 100 eiro. Par vienu dāvanu sev tuvam cilvēkam divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju plāno tērēt no 6 līdz 20 eiro.

“Šogad novērojamā tendence dāvanu iegādei atvēlēt lielākas summas norāda uz kopējās labklājības pieaugumu – dāvanām visbiežāk esam gatavi atvēlēt lielākas summas tad, kad paši varam atļauties vairāk. Ir pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kuri gatavi dāvanai savam tuvākajam atvēlēt līdz pat 50 eiro,” norāda uzņēmuma 4finance izpilddirektors Toms Jurjevs.

Aptaujas rezultāti liecina, ka tikai desmitā daļa respondentu šogad neplāno iegādāties dāvanas saviem tuviniekiem un draugiem. Savukārt divas trešdaļas aptaujāto apdāvināt tuvākos plāno, iegādājoties dāvanas, kuru vērtību nepārsniedz 30 eiro.

Salīdzinoši dārgākas dāvanas plāno iegādāties rīdzinieki, cilvēki ar augstākiem ienākumiem, krievvalodīgie Latvijas iedzīvotāji, kā arī biežāk vīrieši, nekā sievietes. Sieviešu vidū dāvanas kopumā vairāk plāno iegādāties sievietes ar bērniem.

Aptaujas rezultāti arī liecina, ka, tāpat kā iepriekšējos gados, visbiežāk kārotākā lieta, ko iedzīvotāji vēlētos saņemt dāvanā, ir nauda (10%). Salīdzinoši bieži izplatīta ir arī vēlme dāvanā saņemt kādu ceļojumu (8%). Ļoti liela daļa aptaujāto kā vēlamās dāvanas minējuši dažādas nemateriāla rakstura, emocionālas un ar personisko labsajūtu saistītas lietas, piemēram, veselību sev un radiniekiem, mīlestību, sirsnību un saticību, mieru, laba vēlējumus un citas.

Aptauja veikta šī gada decembrī, un tajā piedalījās 1005 respondenti no visas Latvijas vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+