×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
18. decembris, 2014
Drukāt

Sola tūristiem atvērt Nefertari kapenes

Foto: theartsnewspaper.comFoto: theartsnewspaper.com

Ēģiptes varasiestādes tūristu pievilināšanai plāno vienu nedēļu mēnesī ierobežotam apmeklētāju skaitam atvērt Ramzesa II sievas Nefertari apbedījumu Valdnieču ielejā, ziņo portāls theartsnewspaper.com.

Valdnieces apbedījums bijis apmeklētājiem slēgts jau astoņus gadus, varasiestādēm bažījoties par kaitējumu, ko tam var nodarīt mikroklimata izmaiņas. Oktobra vidū apmeklējumu uz desmit dienām atjaunoja, pieminot 110 gadus, kopš Itālijas arheologs Ernesto Šiparelli to atklāja, un tad Ēģiptes kultūras ministrs Hišams Zazū izteica ideju, ka apbedījumam būtu atkal jākļūst pieejamākam.

Ēģiptes tūrisma industrija kopš 2011. gada revolūcijas cietusi ievērojamus zaudējumus. Šogad deviņu mēnešu laikā valsti bija apmeklējuši 7,1 miljons tūristu – salīdzinājumā ar 2010. gadu tas ir vairāk nekā divkāršs kritums. Un, kaut arī Sarkanās jūras kūrorti daļēji tūristus atguvuši, vēsturiskās apskates vietas Nīlas ielejā par tiem vēl cīnās.

Nefertari kapenes ir slavenas to krāšņo sienu gleznojumu dēļ, kas bija saglabājušies izcilā stāvoklī, taču strauji bojājās daudzo apmeklētāju elpā esošā mitruma, kā arī fotoaparātu zibspuldžu iespaidā. Laikā no 1986. līdz 1992. gadam zīmējumi tika nostiprināti un 1995. gadā kapenes atkal atklāja apmeklētājiem, taču 2006. gadā stāvoklis atkal bija kļuvis tik kritisks, ka pieeju tām nācās slēgt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+