×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
2. aprīlis, 2013
Drukāt

Soli tuvāk modernai krātuvei

Foto - LETAFoto - LETA

Konkursā par muzeju krātuvju kompleksa Rīgā, Pulka ielā 8, skiču un tehniskā projekta izstrādi, kā arī autoruzraudzības veikšanu savus piedāvājumus iesnieguši deviņi pretendenti. ”Esam ieinteresēti maksimāli ātri tos izvērtēt,” informēja VAS ”Valsts nekustamie īpašumi” iepirkuma komisijas locekle Zinta Sirmā.

Konkurss tika izsludināts šā gada 4. februārī, un piedāvājumu iesniegšana beidzās vakar. Reāls darbs pie Rīgas muzejiem jau sen akūti nepieciešamo krātuvju izveides aizsākās vēl 2007. gadā; ekonomiskās krīzes laikā plānošanas darbi apstājās, bet pagājušajā gadā atkal tika atsākti. Salīdzinot ar sākotnējām iecerēm, teritorijā esošās divas 1930. gada divstāvu kazarmu ēkas paredzēts nevis pilnībā nojaukt, bet rekonstruēt. Īpašums, kurā iecerēta muzeju krātuve, pieder VNĪ. Pirms kara te dislocējās Latvijas armijas autotanku brigāde, vēlāk objekts pārgāja padomju armijas rīcībā, bet pēc armijas aiziešanas ēkas izmantoja saimnieciskiem mērķiem. Pēdējos gados tās stāv tukšas. Tā kā zemes gabals atrodas Dzegužkalna–Nordeķu apbūves aizsardzības zonā, nākamajiem būvniekiem to nāksies respektēt.

Kā sacīts tehniskā projekta programmā, mērķis ir ”radīt mūsdienīgu materiāli tehnisko bāzi Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) krājuma, Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) krājuma, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Ārzemju mākslas kolekcijas un 20. gadsimta 2. puses/21. gadsimta mākslas kolekcijas izvietošanai un darbam ar to”.

Jaunajā kompleksā jābūt ne tikai telpām glabāšanai, bet arī muzeja priekšmetu dokumentēšanai, restaurācijai, tāpat eksponēšanai. No dokumentācijas izriet, ka vislielākās platības jaunajā kompleksā paredzētas LNMM – 8304 kvadrātmetri, LNVM – 7500 kvadrātmetru, bet RMM – 4626 kvadrātmetri. Lielākās darba un restaurācijas telpas būs LNVM, bet plašākās noliktavas LNMM, kurš tajās iecerējis glabāt vēsturiskās mēbeles, koktēlniecības izstrādājumus, keramiku, tekstilijas, valsts dāvanas, fotonegatīvus, ieročus, dārgmetāla priekšmetus, arheoloģiskās un numismātikas kolekcijas.

Šā gada budžetā muzeju krātuvju kompleksa izveidei Pulka ielā 8 paredzēti 2,7 miljoni latu, bet kopumā trijos gados projektā ieguldīs 18,1 miljonu latu. Muzeju darbinieki, kaut arī priecājas par lietu virzību, tomēr ir skeptiski noskaņoti par to, vai krātuves izdosies pabeigt, kā plānots – līdz 2015. gada beigām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+