Latvijā
Rīga

Solīts prātā nekrīt? Pārbaudām Rīgā izdarīto: Veselība 1

Foto – LETA

Jau astoņus gadus Rīgā pie varas faktiski ir viens politiskais spēks “Saskaņa”, kas noteikti labprāt valdītu arī nākamo sasaukumu – pēc šī gada pašvaldību vēlēšanām, kas notiks 3. jūnijā. “Latvijas Avīze” izpētīja, ko patlaban pie varas esošie politiķi rīdziniekiem solījuši pirms iepriekšējām – 2009. un 2013. gada – pašvaldību vēlēšanām un kas no tā izpildīts. No “Saskaņas centra” (2009. g.) un partiju apvienības “Saskaņas centrs” un “Gods kalpot Rīgai” (2013. g.) priekšvēlēšanu programmām izraudzījāmies praktiski pārbaudāmus solījumus.

Veselība

“Turpināsies remonti poliklīnikās, Rīgas 2. slimnīcā un Dzemdību namā.” (2013. g.)

Solījumi gandrīz pildīti.

Rīgas pašvaldība ne tikai remontējusi poliklīnikas, bet arī uzcēlusi no jauna. Imantā aizvadītā gada oktobrī tika atvērta jauna poliklīnika, kur ir arī sociālās aprūpes centrs un dienas stacionārs. Maijā tika pabeigta renovācija Rīgas veselības centra filiālē Iļģuciemā, izremontēta daļa no Ziepniekkalna filiāles ēkas, kā arī veikti remontdarbi Ķengaraga filiālē. SIA “Rīgas veselības centrs” valdes priekšsēdētāja Ineta Zīriņa pastāstīja, ka šogad tiks remontēts Torņakalna filiāles pirmais stāvs, kā arī patlaban tiekot projektēta jauna poliklīnika Bolderājā, kuru plānots uzbūvēt 2019. gadā.

Rīgas Dzemdību nama sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Priedniece sacīja, ka par pašvaldības finansiālo devumu nevarot sūdzēties, jo par Rīgas domes naudu nosiltināta šīs ārstniecības iestādes fasāde, nomainīti logi, katru gadu pašvaldība piešķirot naudu palātu remontiem, arī stāvvadi nomainīti par pašvaldības līdzekļiem. Dome solījusi nojaukt veco sētu un sagādāt jaunu.

Taču Rīgas pašvaldība tikpat kā nav palīdzējusi Rīgas 2. slimnīcai. Kā pastāstīja tās saimnieciskais vadītājs Varis Spariņš, visi remontdarbi veikti par slimnīcas līdzekļiem. Pašvaldība esot sniegusi nelielu finansiālu palīdzību jumta nomaiņai. “Cik nav bijis lūgumu, lai mums palīdz, taču parastā atbilde ir: dariet paši,” pastāstīja slimnīcas saimnieciskais vadītājs.

“Rīgas 1. slimnīca kļūs par vadošo dienas stacionāru un sociālā atbalsta centru Latvijā.”

Solījums izpildīts.

Nacionālais veselības dienests informē, ka Rīgas 1. slimnīca ir vadošais dienas stacionārs valstī pēc izmeklējumu skaita – 2016. gadā tur veikti 43 262 izmeklējumi. Salīdzinājumam – P. Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā – 40 076, bet Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā – 37 278.

Rīgas 1. slimnīcā gan atšķirībā no universitātes klīnikām tiek veikti samērā vienkārši izmeklējumi un procedūras. Vidējā viena izmeklējuma cena ir 70 eiro, kamēr Stradiņa slimnīcā – 364 eiro.

Saistītie raksti

Labklājības ministrija nevarēja pateikt, vai Rīgas 1. slimnīca ir kļuvusi par vadošo sociālā atbalsta centru valstī, jo neesot saprotams, kas partijas programmā ar to domāts. To ministrija nevar izvērtēt arī tad, ja par pamatu ņem gultasvietu skaitu, jo ministrija to neuzskaitot. Rīgas 1. slimnīcas Hronisko slimnieku īslaicīgās aprūpes nodaļa, kur tiek nodrošināta veselības un sociālā aprūpe līdz 60 dienām gadā, spēj uzņemt 138 pacientus.

LA.lv