×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
17. augusts, 2012
Drukāt

Šoruden Rīgā notiks jauns filmu festivāls “FF Riga”

Foto - LETAFoto - LETA

Septembrī Rīgā norisināsies jauns filmu festivāls “FF Riga”, kas būs veltījums Rīgas starptautiskajam kinofestivālam “Arsenāls”, kas nepietiekama finansējuma dēļ tika slēgts šā gada martā.

Jaunais filmu festivāls “FF Riga” notiks kinoteātrī “K.Suns” no 10.septembra līdz 12.septembrim, un tas top, sadarbojoties vairākiem Eiropas kinofestivāliem, kuri apņēmušies apmaksāt vienas savas pārstāvētās valsts filmu tiesību maksu, tādējādi veidojot festivāla programmu, aģentūru LETA informēja festivāla rīkotāja Šarlote Līduma.

Pasākuma veidošanā iesaistījušies vairāki festivāli, kuru vidū ir “Crossing Europe Filmfestival Linz” no Austrijas, Sofijas starptautiskais kinofestivāls no Bulgārijas, Prāgas starptautiskais kinofestivāls “FebioFest” no Čehijas, “Tallin Black Nights Film Festival” no Igaunijas, Varšavas starptautiskais kinofestivāls no Polijas, Transilvānijas kinofestivāls no Rumānijas un Helsinku starptautiskais kinofestivāls “Love and Anarchy” no Somijas.

Līduma skaidroja, ka Polijas vēstniecība Latvijā un Austrijas Ārlietu ministrija bija pirmās ārvalstu diplomātiskās institūcijas, kas izteica gatavību palīdzēt pasākuma organizēšanā. Tām pievienojās Austrijas, Somijas un Igaunijas vēstniecības Latvijā, Čehijas televīzija, Somijas Filmu fonds un daudzi citi. Ar savām filmām festivālu atbalsta arī režisori Lusians Georgesku, Marina Razbežkina un Jevgēņijs Paškēvičs.

“FF Riga” simboliski sāksies nedēļā, kad bija paredzēts notikt “Arsenālam”. Katru dienu tiks demonstrētas trīs filmas, kas visas piedalīsies konkursā. Programmā būs filmas no Austrijas, Bulgārijas, Čehijas, Igaunijas, Krievijas Polijas, Rumānijas, Somijas un Latvijas. Visas filmas tiks demonstrētas vienu reizi.

Rīgas starptautiskais kinofestivāls “Arsenāls” bija vecākais neatkarīgais kinofestivāls bijušās PSRS teritorijā.

Kā norādīja Līduma, ideju par festivāla “FF Riga” nepieciešamību pauda Varšavas kinofestivāla direktors Stefans Laudins. Ievērojot to, ka festivāls būs veltījums kinofestivālam “Arsenāls”, tad programmā būs iekļauta arī filma, kuru bija iecerēts izrādīt “Arsenāla” laikā – Paškēviča jaunāko filmu “Golfa straume zem ledus kalna”. Plānots, ka jaunajā filmu festivālā “FF Riga” tiks demonstrētas ne tikai filmas, bet notiks arī tikšanās ar festivāla viesiem.

Ar jaunā festivāla “FF Riga” programmu varēs iepazīties nākamajā nedēļā. Anotācijas un seansu laiki būs atrodami kinoteātra “K.Suns” mājaslapā “www.kinogalerija.lv”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+