Laukos
Tehnika

Spāņi izgudrojuši veltnīti stublāju smalcināšanai uz lauka0

Industrijas izstādē Agritechnica, kas reizi divos gados notiek Vācijas pilsētā Hannoverē, apmeklētāji parasti drūzmējas pie populārāko zīmolu stendiem, lai uzzinātu, kādas inovācijas ieviesuši John Deere, Fendt, Claas, Massey Ferguson un citi visvairāk lietotu zīmolu ražotāji. Taču katras izstāžu halles stūrīšos savu inženieru domu un ideju demonstrē arī mazāk zināmi lauksaimniecības mašīnu un agregātu ražotāji. Par viņu dažkārt dīvainajiem izgudrojumiem turpinām stāstīt vairāku rakstu sērijā.

Veltnītis stublāju smalcināšanai no Sacho

Spāņu kompānija to izstrādājusi, lai cīnītos ar stingriem stublājiem, kas paliek pēc kukurūzas novākšanas, kā arī lai paātrinātu citu atlikumu sasmalcināšanu uz lauka.

Taču rotorgriezējam Sacho Geacut krājumā ir vēl kāda jauna funkcija – tā gumijas kāples ļauj iekārtai strādāt ar ātrumu, lielāku par 30 km/h, neriskējot tikt salauztai. Gultņa lielais diametrs katra trumuļa galā savienojas ar rāmi ar piecstaru zvaigznes palīdzību. Katra punkta galā ir liels gumijas uzgalis, kas nolīdzina jebkuras triecienslodzes, kas rodas, kad veltņi atvēzējas pret stublājiem.

Izgatavoti no armēta tērauda Hardox 450, asmeņi nostiprināti ar skrūvēm, lai tos varētu viegli nomainīt.

Sešus metrus platā saliekamā iekārta sver 5,2 tonnas, bet trumuļi var būt piepildīti ar 1800 litriem ūdens, lai iekārtas svars sasniegtu vairāk nekā 7 tonnas.

Eiropā tā tiek pārdota par apmēram 30 000 eiro.
Vairāk par līdzīgiem jauninājumiem lasiet šeit

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv