×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
11. novembris, 2013
Drukāt

“Spēlmaņu nakts” balvai nominētās un apbalvotās izrādes

Foto - LETAFoto - LETA

Režisors Valters Sīlis ar saņemto balvu nominācijā "Gada latviešu autora darba iestudējums" Teātra Gada balvas "Spēlmaņu nakts" pasniegšanas ceremonijā Latvijas Nacionālajā teātrī.

Ģertrūdes ielas teātrī līdz 17.novembrim iespējams noskatīties gan iepriekšējās sezonas “Spēlmaņu nakts” balvu saņēmušo izrādi “Leģionāri”, gan par “Gada notikumu laikmetīgajā dejā” nominēto izrādi “Pietiekami labs”.
Izrāde “Leģionāri” tapusi, Ģertrūdes ielas teātrim sadarbojoties ar “Turteatern” no Zviedrijas un “Kokoteatteri” no Somijas.
Iestudējumu veidojis režisors Valters Sīlis, bet izrādes autori ir Karls Alms no Somijas, Ieva Kauliņa, Kārlis Krūmiņš un režisors Sīlis, savukārt lomas izrādē spēlē Alms un Krūmiņš.
Izrāde saņēmusi 2011./2012.gada sezonas teātra balvu “Spēlmaņu nakts” nominācijā “Gada latviešu autora darba iestudējums”, savukārt Krūmiņš par spēli izrādē “Leģionāri” tika nominēts “Spēlmaņu nakts” balvai kā “Gada aktieris”, bet Sīlis tika nominēts kā “Gada režisors”.
Savukārt režisora Andreja Jarovoja iestudējums “Pietiekami labs” veidots kā sirsnīgs un humora pilns darbs, kas atklāj izrādes tapšanas aizkulises. Tas sākas ar jautājumu: “Ko es gribu darīt uz skatuves?”, kā arī rāda, kas notiek brīdī, kad rūpīgi plānotajā priekšnesumā iezogas neparedzēts gadījums. Apšaubot viennozīmīga vēstījuma, kam jānokļūst pie skatītāja, iespējamību, “Pietiekami labs” veidotāji izgaismo paradoksus izrādes, izpildītāju un publikas attiecībās.
Izrādes idejas autors ir Jarovojs, horeogrāfiju veidojusi Kristīne Vismane, bet izrādē spēlē Vismane un Katrīna Albuže.
Izrāde nominēta 2012./2013.gada sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai kā “Gada notikums laikmetīgajā dejā”.
“Leģionāri” Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāmi šovakar, 12.novembrī, 14.novembrī, 15.novembrī un 16.novembrī pulksten 19, bet “Pietiekami labs” – 17.novembrī pulksten 19.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+