×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. oktobris, 2014
Drukāt

“Sprīdītis. Pēc 111 gadiem” – Nartiša monoizrāde pieaugušajiem (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šogad decembrī apritēs 111 gadi, kad Anna Brigadere uzrakstīja tik populāro pasaku lugu “Sprīdītis”, un, šo notikumu pieminot, top Latvijas mūzikas dzīvē vēl nebijis multimediāls projekts – izrāde “Sprīdītis. Pēc 111 gadiem…”, vēsta izrādes veidotāji.

Jauniestudējuma autors ir Vairis Nartišs – viens no vadošajiem Latvijas trombonistiem, Latvijas Nacionālās operas simfoniskā orķestra un dažādu muzikālo projektu dalībnieks.

Monoizrādē pats autors uz daudziem pūšamajiem instrumentiem, kā arī vokāli un horeogrāfiski izspēlēs visiem pazīstamo Annas Brigaderes lugu, fantazējot, kā tā varētu norisināties šodien un pie viena paironizējot arī par aktuālajiem politiskajiem notikumiem Latvijā.

Atšķirībā no “Sprīdīša”, kas nereti tiek uztverta kā pirmā tieši bērniem veltītā latviešu oriģinālluga, Vaira Nartiša monoizrāde drīzāk paredzēta pieaugušajiem – kā jau visi stāsti, kurus kāds turpina aiz sakrālajiem noslēguma vārdiem “Un viņi dzīvoja ilgi un laimīgi”.

“Kopš Annas Brigaderes lugas notikumiem pagājuši 111 gadi. Valsts ir mainījusies, mainījusies arī valūta. Lai arī Centrālā banka solījusi, ka visi varēs apmainīt naudu bez problēmām, izrādās, ka latviešu paraža glabāt naudu zeķē ir novedusi pie tā, ka Sprīdītis pie jaunās naudas nav ticis. Turklāt laulība ar Lienīti vairāk nekā simt gadu garumā Sprīdīti ir tik ļoti nogurdinājusi, ka viņš nolemj atkal – pēc 111 gadiem – doties pasaulē laimi meklēt. Tikmēr pa šiem gadiem viņa stabulīte izaugusi par milzu tauri, sprunguliņš pārveidojies par televizora pulti, savukārt gredzentiņš – par milzu āmuru,” iestudējuma ideju atklāj Vairis Nartišs.

Vaira Nartiša monoizrāde “Sprīdītis. Pēc 111 gadiem…” notiks Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē 28. novembrī plkst. 19.

Ieskats mūzikā, kas skanēs monoizrādē “Sprīdītis. Pēc 111 gadiem” ŠEIT.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Līdz cikiem būs izrāde?

Draugiem Facebook Twitter Google+