×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
26. februāris, 2016
Drukāt

Spriež par Sīrijas konflikta risinājumu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ANO īpašais sūtnis Sīrijā Stafans de Mistura paziņojis, ka nedēļas nogalē Ženēvā paredzēts atsākt sarunas par Sīrijas konflikta atrisināšanu.

Piektdienas pusdienlaiks bija termiņš, līdz kuram Sīrijas valdībai un opozīcijas grupējumiem jāapliecina gatavība ievērot ASV un Krievijas panākto vienošanos par pamieru Sīrijā, sākot no sestdienas. ASV un Krievija vienojušās, ka pamiers attieksies uz Sīrijas valdības spēkiem, ārvalstu spēkiem un konkrētiem opozīcijas grupējumiem. Sīrijas prezidents Bašars Asads telefonsarunā ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu apstiprinājis atbalstu plānotajam pamieram Sīrijā, paziņojis Kremlis.

Ženēvā plānota lielvaru un reģionālo valstu darba grupas tikšanās, lai izstrādātu pamiera detaļas. Pēc sanāksmes Ženēvā paredzēta ANO Drošības padomes tikšanās Ņujorkā, atklāja de Mistura.

Turcijas premjerministrs Ahmets Davutoglu paziņojis, ka Sīrijas jautājumā panāktais pamiers būs spēkā tikai Sīrijas teritorijā un tas Turcijai nebūs saistošs, ja tiks apdraudēta tās nacionālā drošība. Premjerministrs sacīja, ka Turcija rūpīgi uzraudzīs pamiera ievērošanu. Viņš paziņoja, ka situācijā, kad tiks skarta Turcijas drošība, “mēs nesaņemsim neviena atļauju, mēs nelūgsim nevienam, bet mēs darīsim to, kas ir vajadzīgs”. Turcija ir paziņojusi, ka Sīrijas kurdu Tautas aizsardzības vienības (YPG) ir jāizslēdz no pamiera vienošanās, tāpat kā tas izdarīts ar džihādistu grupējumu “Islāma valsts” un “An Nusra fronti”. ASV vadītā koalīcija cīņā pret “Islāma valsti” atbalsta YPG ar gaisa uzlidojumiem. Kurdu kaujiniekiem ir arī saites ar Krieviju.

Sīrijas armija ir atņēmusi džihādistu grupējumam “Islāma valsts” stratēģiski nozīmīgu pilsētu valsts ziemeļos, atbrīvojot vienīgo ceļu uz Alepo pilsētu. Armijai vēl jāpadzen džihādisti no apkārtnē esošajiem pakalniem, lai varētu pilnībā nodrošināt ceļa izmantošanu. Caur Hanaseras pilsētu ejošais ceļš bija vienīgais savienojums starp valdības kontrolētajām teritorijām Alepo un tās apkārtnē un citām tās kontrolētajām teritorijām pārējā valsts teritorijā. Sīrijas armijas uzbrukumu atbalstīja Krievijas aviācija. Aktīvisti arī vēstīja, ka Turcijas artilērija apšaudījusi Sīrijas kurdu Tautas aizsardzības vienību pozīcijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+