×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. oktobris, 2012
Drukāt

Sprūdža un lielo pilsētu vadītāju sarunās panākts progress

Foto - LETAFoto - LETA

Lielo pilsētu vadītāji, kuri iepriekš apsvēra iespēju prasīt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (Reformu partija) demisiju viņa rosināto izmaiņu dēļ pašvaldību likumā, trešdien pēc tikšanās ar ministru atzina, ka sarunās ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) vērojams progress, savukārt Sprūdžs jau sarunas novērtēja kā konstruktīvas.

Sprūdžs trešdien žurnālistiem pēc tikšanās ar lielo pilsētu vadītājiem, kuri iepriekš vairākām valsts amatpersonām nosūtīja vēstuli, draudot prasīt ministra demisiju, uzsvēra, ka diskusijas turpinās un, lai arī diez vai saskaņa tiks panākta visos jautājumos, diskusijās par plānotajām reformām un ministrijas darbu ir vērojams progress.

“Vienošanās visos jautājumos netiks panākta, taču pašlaik ir sākusies argumentēta diskusija, kurā uzvarēs pārliecinošākie argumenti,” klāstīja Sprūdžs.

Viņš arī informēja, ka tikšanās laikā ar lielo pilsētu mēriem uzmanība veltīta ministrijas iniciatīvām, lai sakārtotu pašvaldību iesaisti uzņēmējdarbībā, norādot, ka pašreizējās likuma normas ir pārāk izplūdušas un interpretējamas, tādēļ reizēm nav saprotams, kādās jomās pašvaldībām būtu jāiesaistās. “Lombards, frizētava, kāpēc pašvaldībām būtu šādās jomās jāiesaistās?” retoriski vaicāja Sprūdžs.

Ministrs arī pavēstīja, ka drīzumā – 8.oktobrī – sabiedriskajai apspriešanai tiks nodoti ministrijas sagatavotie grozījumi atkritumu apsaimniekošanas likumā, kas ir pašvaldībām būtisks likums. Paredzēts, ka tas apspriešanai būs pieejams 40 dienu, kuru laikā arī pašvaldības tiks aicinātas izteikt savu viedokli un ierosinājumus.

Arī Jūrmalas pilsētas mērs Gatis Truksnis žurnālistiem pēc tikšanās teica, ka sarunas ievirzījušās konstruktīvā gultnē un pašvaldības ministra demisiju tuvākajā laikā neprasīs. “Ar ministru vienojāmies turpināt strādāt, un pēc trim nedēļām varētu tikties atkārtoti, lai pārrunātu aktuālos jautājumus,” minēja Truksnis, norādot, ka pašlaik nav runa par ministra demisiju, bet gan par risinājumu meklēšanu.

“Pašlaik sarunās parādās auglīguma asni, tāpēc vajag strādāt un attīstīt šo sadarbību,” viņš piebilda.

Savukārt Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņas centrs”) žurnālistiem sacīja, ka joprojām kritiski raugās uz saprašanos ar ministriju. “Pašreiz notiek darbs, taču pagaidām strīdus jautājumos nav panākta saskaņa,” teica Ušakovs.

Tikšanās laikā liela daļa no laika tika veltīta diskusijām par jaunajām atkritumu apsaimniekošanas iniciatīvām, iedzīvotāju ienākuma nodokļa sadali starp valsti un pašvaldībām. Tāpat pašvaldību vadītāji tika iepazīstināti ar VARAM vienas pieturas aģentūras koncepciju un citiem aktuāliem jautājumiem.

Jau vēstīts, ka nesaskaņas starp pašvaldību vadītājiem un Sprūdžu radušās pēc tam, kad viņš nāca klajā ar vairākām izmaiņām likumā par pašvaldībām, kurās cita starpā paredzēts samazināt deputātu skaitu.

Ministra Sprūdža idejas par deputātu skaita samazināšanu pašvaldībās, domnieku darba profesionalizēšanu un liegumu savienot darbu domē ar kādas pašvaldības iestādes vai uzņēmuma vadīšanu ir nonākušas līdz izskatīšanai Valsts sekretāru sanāksmē. Pret daudzām no tām iebilst lielo pilsētu mēri.

Ministrijas sagatavotie grozījumi pašvaldību vēlēšanu likumā paredz samazināt deputātu skaitu pašvaldībās, Rīgas domē – līdz 35, kā arī stingrāk nodalīt izpildvaru no lēmējvaras. Pagājušajā nedēļā šīs un vēl citas ieceres mēri apsprieda ar Sprūdžu, taču pēc sarunas norādīja, ka vēlas no ministra plašāku izskaidrojumu un konkrētas ieceres.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+