Pasaulē
Citur

Stājas spēkā ASV muitas tarifi no ES importētajam tēraudam un alumīnijam0

ASV muitas tarifi no Eiropas Savienības (ES), Kanādas un Meksikas importētajam tēraudam un alumīnijam stāsies spēkā piektdien, paziņojis ASV tirdzniecības ministrs Vilburs Ross.

ASV prezidents Donalds Tramps 8.martā parakstīja rīkojumu par 25% muitas tarifu piemērošanu tērauda importam un 10% tarifu piemērošanu alumīnija importam, bet atlika šo tarifu piemērošanu ES, Meksikai un Kanādai.

Tramps “ir nolēmis Kanādas, Meksikas un Eiropas Savienības gadījumā nepagarināt [uz tām attiecinātos] izņēmumus, un tādēļ tām no pusnakts tiks noteikts 25% tarifs tēraudam un 10% alumīnijam,” žurnālistiem ceturtdien sacīja Ross.

Austrālija, Argentīna un Brazīlija, uz kurām sākumā tika attiecināti pagaidu izņēmumi, ir piekritušās ierobežot uz ASV eksportējamā tērauda daudzumu apmaiņā pret pastāvīgu izņēmumu, piebilda Ross.

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers pēc ASV paziņojuma par tarifu noteikšanu tērauda un alumīnija importam no ES sacīja, ka ES tuvāko stundu laikā paziņos par pretpasākumiem.

LA.lv