×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. aprīlis, 2012
Drukāt

Štāla pēc avārijas Nīderlandē nokļūst slimnīcā

stala-crash

Pēc smaga negadījuma autosacensībās Zandvortas trasē Nīderlandē pirmdien slimnīcā nokļuvusi Latvijas sportiste Karlīne Štāla, vēsta portāls “autosport.nl”.

Štāla startēja Nīderlandes čempionāta posmā “Radical” autoklasē, tomēr desmit minūtes pirms sacīkšu noslēguma piedzīvojusi smagu avāriju, ietriecoties riepu nožogojumā. Pēc avārijas sacensības nekavējoties tikušas pārtrauktas, bet latviešu autosportiste nogādāta slimnīcā.

Stālas avārijas video skatāms šeit: http://www.sportnl.eu/VideoDetails.aspx?VideoID=16815

Zīmīgi, ka Štālas un vietējā sportista Henka Tīsa ekipāža, neskatoties uz avāriju, tika klasificēta augstajā trešajā vietā.

Sportistes tēvs Andris Štāls sarunā ar aģentūru LETA izteica cerību, ka sportiste jau pirmdienas vakarā varēs atgriezties mājās, tomēr pāris stundas vēlāk kļuva zināms, ka tas nebūs iespējams.

“Viņai jāpaliek uz pārbaudēm slimnīcā, kurās tiks noskaidrots vai nav iekšējā asiņošana. Karlīnei ir daudzi iekšējie sasitumi un izskatās, ka arī nākamajā nedēļas nogalē viņa nedrīkstēs braukt,” teica Štāls. “Gaidām viņu rīt mājās. Nekādas dzīvībai bīstamas traumas nav gūtas.”

Tēvs ar sportisti arī jau runājis pa telefonu. “Viņa runāja ļoti lēni, bet pēc tādas avārijas tas esot normāli.”

Andris Štāls pieļāva, ka sportiste pēc avārijas uz brīdi zaudējusi samaņu, bet pati Karlīne to pagaidām nav apstiprinājusi.

“Šobrīd viņa vēl nevēlējās komentēt sīkāk kā tas viss noticis, tomēr arī es pēc savas pieredzes zinu, ka ir pilnīgi normāli, ja šādas avārijas brīdi sportists nemaz neatceras,” teica Andris Štāls.

Kā vēl vienu ļoti negatīvu lietu Štāls nosauca, ka slimnīcā sportistei iznīcināts dārgs kombinezons. “Pēc drošības noteikumiem viņai kombinezonu slimnīcā nedrīkstēja novilkt, tāpēc tas tika pilnībā sagriezts.”

Kā ziņots, jau otro gadu Štāla startē dažādos “Radical” klases čempionātos. Šogad viņai ieplānots braukt Beneluksa valstu čempionātā, kā arī “Masters” sērijā, kas vairāk tendēta uz Lielbritāniju. “Masters” seriāla pirmais posms jau nākamajā nedēļas nogalē risināsies slavenajā Silverstounas trasē. Tāpat Štālai šosezon ar “Radical” automašīnu plānots braukt vairākās 5-6 stundu autosacīkstēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+