×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. septembris, 2016
Drukāt

Stambulas konvencija nav pret ģimeni, Rīgā uzsver EP komisārs (11)

Eiropas Padomes cilvēktiesību komisārs Nils Muižnieks piedalās preses konferencēEiropas Padomes cilvēktiesību komisārs Nils Muižnieks piedalās preses konferencē

Foto - LETA

Stambulas konvencijas parakstīšana ir liels solis uz priekšu, Latvijas oficiālās vizītes noslēguma preses konferencē piektdien žurnālistiem teica Eiropas Padomes cilvēktiesību komisārs Nils Muižnieks.

Tāpat viņš aicināja Latviju nekavējoties ratificēt Stambulas konvenciju, norādot, ka tikusi izplatīta ačgārna informācija un dezinformācija, par kuru reizēm bijis jābrīnās.

“Konvencija nav pret ģimenes vērtībām, vardarbība pret sievieti ir pret ģimenes vērtībām, vardarbība pret sievieti iznīcina ģimenes. Konvencija ir zelta standarts cīņā pret šo cilvēktiesību pārkāpumu,” sacīja Muižnieks.

Viņš akcentēja, ka, pēc sarunām ar dažādiem nozaru ekspertiem un ministrijām, sapratis, ka Latvijas likumdošana lielā mērā ir saskaņota ar konvenciju.

Papildus Muižnieks norādīja, ka Latvijā joprojām bērni var dzimt un uzaugt par nepilsoni, tāpēc valsts uzdevums ir pārtraukt nepilsonības turpināšanos.

Tāpat viņš sacīja, ka Latvijā notiek progress geju, lesbiešu, biseksuāļu un transpersonu tiesību jomā, taču jāaktivizē sarunas par naida noziegumiem ar homofobisku nozīmi.
“Šodien noslēdzu piecu dienu oficiālu vizīti Latvijā, šī ir 37.valsts, ko esmu apmeklējis oficiālā vizītē no 47 valsīm,” teica Muižnieks.

Lai labāk iepazītos ar situāciju Latvijā, Muižniekam bija vairākas tikšanās. “Es tikos ar ļoti daudzām nevalstiskajām organizācijām, un man ir prieks, ka Latvijas NVO sektors ir ļoti spēcīgs, man bija tikšanās ar premjeru, ārlietu ministru, iekšlietu ministru, izglītības un zinātnes ministru, Labklājības ministrijas parlamentāro sekretāru, Tieslietu ministrijas valsts sekretāru, ģenerālprokuroru, ar visu Saeimā pārstāvēto politisko partiju pārstāvjiem, Rīgas domes izpilddirektoru, tiesībsargu un Bērnu tiesību aizsardzības inspekciju,” teica Muižnieks.

Tāpat Muižnieks apmeklēja krīzes centru Milgrāvī, kas dod patversmi sievietēm un viņu bērniem, kas cietušas no vardarbības ģimenē, kopā ar tiesībsargu Juri Jansonu devās uz sociālās aprūpes centru Baldonē, lasīja lekciju Latvijas Universitātē, un piedalījās Eiropas Starptautisko tiesību biedrības konferencē.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Liels solis uz priekšu,virzienā uz bezdibenu!

 2. Tiešām jābrīnās Atbildēt

  Kāpēc Muižnieks grib uzspiest Latvijai pilnīgi lieko Stambulas deklarāciju? Pie tam vēl nekavējoties?!

 3. Steiga ir vajadzīga tikai blusas ķerot,Muižnieka kungs! Atbildēt

  Latvijai vispirms ir jāratificē visi Eiropas sociālās hartas punkti! Tas ir daudz svarīgāk! Stambulas deklarācija var pagidīt līdz 2050.gadam!

 4. Kur tad palika uzsāktās etniskās studijas,Muižnieka kungs?

 5. “Tāpat viņš sacīja, ka Latvijā notiek progress geju, lesbiešu, biseksuāļu un transpersonu tiesību jomā, taču jāaktivizē sarunas par naida noziegumiem ar homofobisku nozīmi”
  Kārtējais “stambulas taurētājs” ar saviem “viedajiem” padomiem. Trieciet viņu ratā!

 6. “Tāpat viņš sacīja, ka Latvijā notiek progress geju, lesbiešu, biseksuāļu un transpersonu tiesību jomā, taču jāaktivizē sarunas par naida noziegumiem ar homofobisku nozīmi”
  Kārtējais “stambulas taurētājs” ar saviem “viedajiem” padomiem. Trieciet viņu ratā!

 7. Ka nav kauna censties abolu vieta iemanit “zirgabolus”? Ja pats tads, ipatni orientetais, tad nevajag to citiem par normu uzspiest un uzskatit visu tautu par pamulkiem, kam sos letos sagrozijumus iesmeret.

Draugiem Facebook Twitter Google+