×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. aprīlis, 2013
Drukāt

Starkovs paudis gatavību atkāpties no Latvijas futbola izlases galvenā trenera amata

starkovs32

Aleksandrs Starkovs paudis gatavību atkāpties no Latvijas futbola izlases galvenā trenera amata, ja tas nākšot par labu valstsvienībai, savukārt Latvijas Futbola federācija (LFF) šo jautājumu nevēlas pārvērst par jezgu un iespējamās darbības grib izskatīt nesteidzīgi, vēsta žurnāls “Sporta Avīze”.

Starkovs Latvijas izlases treneru korpusa galvgalī otro reizi stājās 2007.gadā, bet viņa pašreizējais līgums ir spēkā līdz 2014.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra beigām.

Jautājums par trenera atkāpšanos kļuvis aktuāls pēc 22.marta spēles izbraukumā pret Lihtenšteinu, kurā tika fiksēts neizšķirts 2:2.

Starkovs sarunā ar LFF ģenerālsekretāru Jāni Mežecki paudis gatavību atkāpties no amata, jo pilnībā uzņemas atbildību par valstsvienības neveiksmīgajiem rezultātiem. Savukārt LFF neuzskata, ka kāds no trenera palīgiem vai izlasei tuvāk stāvošie speciālisti pašlaik būtu gatavi pārņemt valstsvienību.

“Es Starkovam atklāti pateicu, ka mēs domāsim par jaunu treneri, bet tas nav tāds variants, kur es šodien pasaku – tev jāiet prom. Tad man pašam jāiet trenēt. Arī es saprotu, ka kaut kas ir jāmaina,” citēts Mežeckis, kurš nevēlas, lai izlase tiktu uzticēta U-21 valstsvienības vadītājam Marianam Paharam vai LFF sporta direktoram Dainim Kazakevičam, jo tādā gadījumā mainītos šo daudzsološo speciālistu tālejošie attīstības plāni.

Lai arī LFF ir sākusi zināmus izlases vadītāja meklējumus, nav teikts, ka valstsvienība pie jauna galvenā trenera tiks 2014.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra laikā.

“Es Starkovam pateicu, ka pēc cikla aizies visi. Varbūt paliks vienīgi ekipējuma menedžeris un šoferis. Un tad skatīsimies, kas mums rādās nākamajā ciklā,” izteicies Mežeckis, piebilstot, ka pēc neveiksmīgā snieguma Lihtenšteinā nākamajos mačos var sekot pavisam cits sniegums. “Varbūt mums šāds stress bija vajadzīgs.”

Grupas kopvērtējumā pēc piecām kārtām līderpozīcijā ar 13 punktiem atrodas Bosnija un Hercegovina, tai ar desmit punktiem seko Grieķija, bet Slovākijas kontā ir astoņi punkti. Lietuvas izlase ar pieciem punktiem ieņem ceturto vietu, tai ar četriem punktiem seko Latvija, bet Lihtenšteinas kontā ir viens punkts.

Nākamo spēli 2014.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā Latvijas izlase aizvadīs 7.jūnijā savā laukumā pret Bosniju un Hercegovinu.

Kvalifikācijas turnīrs risināsies līdz 15.oktobrim. Finālturnīrā, kas 2014.gadā notiks Brazīlijā, iekļūs deviņu apakšgrupu uzvarētājas, bet astoņas labākās otrās vietas ieguvējas izspēlēs vēl četras ceļazīmes uz finālturnīru izslēgšanas spēļu stadijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+