×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
31. janvāris, 2017
Drukāt

Starp lasītākajiem autoriem – tulkotāji, Zatlers un Judina

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Dace Judina

2016. gada Ziemassvētkos autori, kā ierasts, saņēma atlīdzību par grāmatu, nošu izdevumu, filmu, mūzikas video un skaņu ierakstu izsniegumu Latvijas bibliotēkās 2015. gadā. Šoreiz sadalīti 268 099,80 eiro, informē Latvijas autoru biedrība “Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/ Latvijas Autoru apvienība” (AKKA/LAA).

Lielākā aprēķinātā summa pirms nodokļu nomaksas, ko saņēmis viens autors – 7 359,23 eiro. Kā ierasts, visvairāk darbu reģistrējuši un līdz ar to lielākās publiskā patapinājuma summas saņēmuši tulkotāji, vēsta AKKA/LAA. Savukārt oriģinālprozā svarīgākie Latvijas iedzīvotājiem šķituši eksistenciālas dabas jautājumi, uz ko norāda fakts, ka pirmajā vietā ir Valda Zatlera grāmata “Kas es esmu?”. Tāpat starp lasītākajiem oriģinālliteratūras autoriem minami Daces Judinas, Ingas Jērumas, Ērika Kūļa un citu autoru kriminālromāni, populāra ir Līgas Blauas dokumentālā proza.

Latviešu lasītāji tradicionāli ciena vēstures tematiku, kas aplūkota Māra Bērziņa romānā “Svina garša” un Māras Zālītes romānā “Pieci pirksti”. Dzejas grāmatu jomā pārliecinoši uzvar dzejoļi bērniem.

Pētījums par darbu izsniegumu skaitu veikts 132 bibliotēkās un to filiālēs, aptverot visus Latvijas reģionus un lielākās pilsētas. Grāmatu, nošu izdevumu, un audiovizuālo materiālu izsniegumu skaits ir 2 730 650, no tiem absolūtais vairākums – 2 661 639 izsniegumu – grāmatām. Publiskā patapinājuma atlīdzība sadalīta 1680 teksta, ilustrāciju, mūzikas un citu darbu autoriem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+