×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
23. janvāris, 2013
Drukāt

Starpbrīžos rūpējas par putniem


Foto - Maija PetrovskaFoto - Maija Petrovska

”Jau trešo ziemu Tabores pamatskolas bērni baro putnus ar speķi un sēklām. Speķi skolēni atnes no mājām vai arī atnes santīmus, lai nopirktu visi kopā. Rudenī bērni kopā ar vecākiem izgatavoja putnu barotavas.

Sākoties aukstajam ziemas laikam, izkarināja barotavas gan skolas dārzā, gan parkā,” par skolēnu veikto stāsta mūsu lasītāja, skolotāja Marija Petrovska no Daugavpils novada.

 

Jaunākās klases skolēni starpbrīžos novērojuši, ka biežākie ciemiņi pēc cienasta ir zīlītes un sīļi, kas dzīvo parkā. Skolēni labi zinot, ka ziemā sniegā un salā putniem nav viegli atrast barību. Bērni rakstījuši pētniecisko darbu par putnu barošanu ziemā un iegūta godalgota vieta novadā. M. Petrovska vēlas atgādināt arī ”Latvijas Avīzes” lasītājiem, ka putniem ziemā nepieciešams uzņemt daudz enerģijas, ”tāpēc vispiemērotākā ir barība ar lielu tauku daudzumu. Sauso barību, piemēram, auzu pārslas vai sadrupinātu maizi, ieteicams izmērcēt taukos vai eļļā. Svarīgi arī atcerēties, ka putnu barība nedrīkst būt sālīta, jo tas kaitē putnu gremošanas sistēmai!” atgādina M. Petrovska.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+