Pasaulē

Starptautiskie izmeklētāji Malaizijas lidmašīnas katastrofā virs Ukrainas vaino no kaujinieku teritorijas izšautu “Buk” raķeti 16

Foto – Ria Novosti

Starptautiskie izmeklētāji secinājuši, ka Malaizijas lidmašīnu virs Ukrainas austrumiem notrieca Krievijā izgatavota “Buk” raķete, kura tika izšauta no prokrievisko kaujinieku kontrolētās teritorijas, otrdien vēsta Nīderlandes laikraksts.

Ar galīgo ziņojumu starptautiskajai izmeklēšanas komisijai jānāk klajā vēlāk otrdien.

Respektablais laikraksts “Volkskrant”, atsaucoties uz trijiem ar izmeklēšanu saistītiem avotiem, pavēstījis, ka Nīderlandes vadītajā izmeklēšanā noskaidrots, ka lidmašīnai, kura 2014.gada 17.jūlijā bija ceļā no Amsterdamas uz Kualalumpuru, trāpīja zeme-gaiss raķete “Buk”.

Kā LETA jau ziņoja, pagājušā gada 17.jūlijā virs teritorijas Ukrainas austrumos, kuru kontrolē Krievijas atbalstītās teroristu bandas, tika notriekta
Malaizijas lidmašīna “Boing 777”, nogalinot visus aviolainerī esošos 298 cilvēkus, tostarp 193 Nīderlandes pilsoņus.

Rietumi un Kijeva uzskata, ka Malaizijas lidmašīnu notriekuši Krievijas apbruņotie teroristi, raidot raķeti no zenītartilērijas kompleksa “Buk”, kuru tiem piegādājusi Maskava.

Jau uzreiz pēc lidmašīnas notriekšanas Rietumu medijos izskanēja arī versijas, ka liktenīgo raķeti izšāvuši pašas Krievijas karavīri, kas atradušies Ukrainas teritorijā vai arī Krievijas teritorijā līdzās Ukrainas robežai.

LA.lv