×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
17. augusts, 2015
Drukāt

Stāstīs par nojaukto Rēzeknes kultūras namu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 21. augustā, plkst. 19 Mākslai Vajag Telpu Vasaras Mājā notiks Helvija Savicka lekcija “Other Side Studio. Vai telpai vajag mākslu. “Nabaga Jorika” gadījums”, LA.lv pavēstīja rīkotāji.

Šajā vasarā “Other Side Studio” devās uz Rēzekni, lai dokumentētu un iespaidos iemūžinātu Rēzeknes pilsētas Nacionālo biedrību kultūras namu, tautā sauktu par “Nabaga Joriku”, pēdējās dienas, stāsta fonda “Mākslai vajag telpu” vadītājas asistente Ieva Nagliņa.

“Pagājušajā vasarā, Venēcijas biennāles 14. Starptautiskajā arhitektūras izstādē Venēcijas Arsenālā tika atklāta Latvijas ekspozīcija “Unwritten”, kurā arhitektu birojs NRJA aktualizēja jautājumu par modernisma eksistenci Latvijā, izstādot arī pieminēto Rēzeknes kultūras namu. Tas ir celts 1961. gadā par godu krievu kosmonauta Jurija Gagarina uzlidošanai kosmosā,” stāsta Nagliņa.

Šajā vasarā, divas nedēļas pirms nama nojaukšanas, “Other Side Studio” devās radošā ceļojumā uz Latgali . Teātra ēkā tika sarīkots mākslas festivāls ar vairāk nekā 20 māksliniekiem no Rīgas un Rēzeknes. Dokumentējot procesu un sarunājoties ar rēzekniešiem, ir izveidota filma par “Nabaga Joriku”, kurā savās atmiņās dalās ar ēku visciešāk saistītie cilvēki.

“Mūsu pētījuma galvenais temats mainījās no aktīviem ģeopolitiskiem jautājumiem, tautu migrāciju, kultūras iestāžu savstarpējām attiecībām pilsētas un valsts mērogā, un tam visam pāri norietošās arhitektūras skaistuma apzināšana,” piebilst Nagliņa.

Šobrīd Rēzeknes kultūras nams jau ir nojaukts, taču būvdarbi vēl turpinās. Tieši tāpēc lekcijā tiks apskatīti tādi jautājumi kā kultūras namu eksistence un stāvoklis Latvijā, kā arī to (ne)izmantotais potenciāls.

Pēc diskusijas plkst. 20 notiks pirmizrāde Līvas Vilnītes un Aleksandra Okonova dokumentālajai īsfilmai par Kultūras nama un teātra studijas “Joriks” atmiņām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+