×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. oktobris, 2014
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Steigā atlūgums, steigā iecelšana (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Pagājušās nedēļas pēdējās dienās attiecīgās ie­stādes sabiedriskajā telpā palaida ziņu, ka no amata atlūdzies Drošības policijas priekšnieks ģenerālis Reiniks. Tā jau viņi arī starptautiskajā praksē rīkojas, pirms brīvdienām, kad avīzes parasti neiznāk un tāpēc samazinās nevēlama kņada, kas un kāpēc. Tā rīkojās arī Iekšlietu ministrijas spice, solīdama uz jaunās (tātad šīs) nedēļas sākumu jaunu priekšnieku, turklāt vēl politiski neitrālu. Tas ir diezgan interesants, lai neteiktu vairāk, no “Vienotības” partijas (līdz tam – Reformu partijas) ielikta ministra paziņojums. Patiešām, vai gan Ukrainas notikumiem sekojošie publiskie secinājumi un paziņojumi Latvijas varas spicē nav izraisījuši nekādas uzskatu un, galvenais, piekopto tradīciju revīzijas? Ja paraugāmies visapkārt, kaut Igaunijā un Polijā notikušo, rodas nopietni jautājumi, nu ne jau tikai Iekšlietu ministrijai un Drošības policijai vien. Gandrīz vai neiespējami saprast, kā var sludināt politisko neitralitāti pēc tā, ko par Krievijas draugiem stāstījuši un rādījuši ārlietu, aizsardzības ministri un visa vara? Pēc tam kad Drošības policija savā ikgadējā pārskatā ziņoja par briesmām, kas apdraudēs Latviju tās EP prezidentūras (dežūras) laikā un izmaksās pāri par 100 miljoniem eiro.

Tā kā patlaban notiek gaidāmā valdības konstruēšana, vai konstruētāji ņemsies apstiprināt jel kādu ārējās un iekšējās uzvedības neitralizāciju, īpaši drošības nozarē? Kā tas saskan ar patriotisma un modrības aicinājumiem? Gandrīz vai katru vakaru televīzijas rāda amerikāņu, krievu un angļu (Bonda) specdienestu speciālo aģentu varoņdarbus, kas nepavisam nav politiski neitrāli.

Laikam gan būtu laiks runāt par to, kā pie mums sekmīgi tiek tvarstīti un notverti spiegi, ietekmes aģenti un gluži parasti kaitnieki. Tiem, kas joprojām lasa grāmatas, ieteiktu sameklēt 2001. gadā izdoto dokumentālo publikāciju, grāmatu “664 likteņi. Latvijas izlūkdienesti 1919 – 1940”. Tajā Totalitārisma seku dokumentāciju centra materiāli parāda, ko ar Latvijas izlūkdienestu darbiniekiem izdarīja čeka.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Vajag atjaunināt,nevar milicis(bijušais)vadīt ntos gadus-drošības policiju.Rīgā uz ielas vāc naudu teroristiem-kur tālāk?????

 2. Autoram iebilde. Manuprāt spiegus ķer SAB, bet Drošības policija uzmana iekšējos ienaidniekus…

 3. … Neizturetu internacionalo kritiku … aizmuka, lai palidzetu Kozlovskim vismaz maksligi noturet ‘neintralo’ un pasivo liniju valsts drosibas instituciju attiecibas un darbiba, laika kad jauni izprasta Satversme, beidzot nenoliedzama veida uzrakstita tas Preambula, prasa no katra IeM un DP darbinieka lielaku atbildibu, dzilaku izpratni un atbilstigi Kriminallikumam aktivaku darbu, no visiem, ari tiem nomenaklaturas sen nozimetiem darbiniekiem kuriem patriotisma un lojalitates izpratne taka klibo un ir bijusi it ka japierada tris menesu laika … !

 4. Reiniks jau tāds “zicpriekšsēdētājs “vien bija,kurā virzienā Vienotība norādīja,tam arī koda.

 5. Protams, jau tad, kad sāka domāt par pensionēšanos, vajadzēja Krustiņam paziņot, citādi tiešām kā steigā izskatās

 6. zēns nepratās un atļāvās ierosināt lietas par balsu pirkšanu, par tādu noziegumu tiesikuma koalīcija palūdz ātri tīties. un ieliks vietā zēninu kas pratisies un lietas ātri slēgs ” nozieguma sastāva neesamības dēļ”

 7. vaajh darbinieks jaunajaa laikmetaa Atbildēt

  kaa no Ludzas kluva tterrorra piekriteejiem.Tiem jau tuliiteeja persona non grata.Izskataas apklusiis.

 8. latvietis parastais Atbildēt

  atbildīgs amats, butu jābut nopietnam konkursam uz krēslu ar ilgstošu kandidātu vētīšanu, bet vis notiek kā vienmer ātri pa kluso, savejo…

 9. Bet Maizītim gan paviesoties kremļa istabās nespīd. To Putins ir pasludinājis par ienaidnieku, “persona non grata”. Domāju, ka Maizītis arī īpaši neraujas ciemos….

 10. ————Tajā Totalitārisma seku dokumentāciju centra materiāli parāda, ko ar Latvijas izlūkdienestu darbiniekiem izdarīja čeka.———————-
  ———————-
  Šito veterānu tāpat kā Jurkānu kremļa šefs paaicinās uz apbalvošanu par draudzības veicināšanu starp tautām. Vai tad tas kādam vēl nav skaidrs? Un viņa ieteikto vietnieku varbūt pie viena arī.

  • Sakiet vēl, ka šādiem darboņiem (ielikteņiem) var uzticēties?!
   Tad nebrīnieties, ka tik maza uzticība Latvijas valstij kopumā.
   Vēl viens jautājums- vai uz nākamajām vēlēšanām vispār dabūsim vēlētājus?!!, ja šādi gadiem ilgi, rīkojas ievēlētie “darboņi”.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms Jāņiem skaidri zinām, būs sukas tā kā tā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par, iespējams, nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizturējis trīs personas un veicis kratīšanas. KNAB vakar Saeimā aizturēja arī šīs partijas pārstāvi deputātu, bijušo aktieri Artusu Kaimiņu. Saeima vakar deva piekrišanu Kaimiņa aizturēšanai un kratīšanai, nevis apcietināšanai. Deputāts pirms aizturēšanas vakarrīt žurnālistiem teica, ka viņam neesot skaidrības, par kādiem jautājumiem Ģenerālprokuratūra lūgusi parlamentam atļauju viņa aizturēšanai un kratīšanas veikšanai. Kaimiņš pauda uzskatu, ka viņa pārstāvētā partija ir “absolūti neizdevīga valdošajai varai” un pašlaik notiekošais ir domāts “priekš televīzijas kamerām”. Viņš gribot zināt, “kāpēc šī pompozitāte” ir dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+