×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
31. oktobris, 2013
Drukāt

Stingrāk vērsīsies pret namsaimniekiem, kuru īpašumā tirgo nelegālus dzerekļus (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Policijas darbinieki un ugunsdzēsēji kopīgā operācijā, izgāžot loga restes, likvidē "točku", kas atrodas Avotu ielā.

Lai efektīvāk cīnītos pret nelegālā alkohola tirdzniecību, Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstīja stingrākas prasības Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā.

Saeimas Preses dienestā portālu “LA.lv” informēja, ka likuma grozījumi paredz mājas vai dzīvokļa īpašnieku sākotnēji rakstveidā informēt par īpašumā konstatētajām nelikumīgajām darbībām ar alkoholiskajiem dzērieniem. Ja īpašnieks gada laikā vēlreiz būs pieļāvis nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu, glabāšanu vai realizāciju, viņam varēs piemērot naudas sodu.

Tādējādi namu īpašnieki vairs nevarēs aizbildināties, ka nezina, ka viņu mājā tirgo nelegālo dziru – tas būs fiksēts rakstiski, un no soda izvairīties būs daudz grūtāk. Šobrīd policijai rakstiska dokumenta trūkums ir būtisks šķērslis, lai varētu piemērot naudas sodus, skaidro Saeimas Preses dienestā.

Administratīvo pārkāpumu kodekss jau šobrīd dod tiesības piemērot sodu par telpu nodošanu nelegālā alkohola ražošanai un tirdzniecībai. Taču Iekšlietu ministrijas pārstāvji par likumprojekta virzību atbildīgās Juridiskās komisijas deputātiem iepriekš norādīja, ka ir grūtības pierādīt nodarījuma subjektīvo pusi – respektīvi, ka īpašnieki apzināti ļauj savās telpās tirgot grādīgos dzērienus.

Naudas sods par “točku” darbības pieļaušanu īpašumā fiziskajām personām noteikts no 280 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām – no 1400 līdz 7000 eiro. Ja persona pati savā īpašumā tirgo nelegālu alkoholu, par to jau tagad var saukt gan pie administratīvās, gan kriminālatbildības, norāda Saeimas Preses dienestā.

Likuma grozījumi paredz arīdzan ieviest sodu nepilngadīgajiem par alkoholisko dzērienu iegādāšanos. Par to varēs piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz 35 eiro. Savukārt par atkārtotu pārkāpumu paredzēts naudas sods robežās no 35 līdz 70 eiro.

Likuma grozījumi paredz arī virkni citu izmaiņu Administratīvo pārkāpumu kodeksā. Plānots, ka izmaiņas Administratīvo pārkāpumu kodeksā stāsies spēkā 2014.gada 1.janvārī.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Koosāli! Valsts policija ar visu valsts atbalstu nevar tikt galā ar “točkām”un tagad šo cīņu un arī atbildību gulda uz nama īpašnieka pleciem! Vienreizēji!!!!!! Namu ipašniekam būs tikai viena izeja – katru mēnesi rakstīt iesniegumu policijai ar lūgumu izbeigt “točkas” darbību! Un tad šis iesniegums nama saimniekam būs kā indulgence lai viņš netiktu sodīts!

  2. Es zinu kas ir “dzeroklis”, bet kas ir “dzereklis”?

Draugiem Facebook Twitter Google+