×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
28. marts, 2012
Drukāt

Stipendijas studijām un praksei ASV

asvkarogs_leta

Vēl tikai līdz 1. aprīlim studenti, kuri uzņemti kādā no Amerikas Savienoto Valstu (ASV) universitātēm maģistra vai doktora studiju programmā, aicināti pieteikties fonda piedāvātajām studiju stipendijām. Stipendijas līdz 25 000 ASV dolāru gadā var tikt izmantotas gan studiju maksas un uzturēšanās izdevumu segšanai, gan mācību materiālu iegādei un citiem tēriņiem.


Savukārt augstskolu pēdējo kursu studentiem un absolventiem, kas augstāko izglītību ieguvuši pēdējo sešu mēnešu laikā, ir iespēja pieteikties BAFF Profesionālās prakses programmā. Labākajiem pretendentiem tiks nodrošināta sešus līdz divpadsmit mēnešus ilga prakse kādā no ASV uzņēmumiem. Pieejamais finansējums vienam studentam ir līdz 
30 000 ASV dolāru gadā, turklāt katram dalībniekam tiek individuāli atrasta prakses vieta. Pieteikšanās šai pro-
grammai noslēgsies 15. aprīlī.

Fonds piedāvā arī stipendijas pieredzējušiem zinātniekiem pētījumu veikšanai, studentiem studijām maģistra vai doktora programmās ASV universitātēs, kā arī studentiem un absolventiem praksei ASV uzņēmumos.

BAFF gaida pieteikumus no zinātņu doktoriem ar vismaz piecu gadu pētniecības pieredzi, kas vēlas veikt pētījumus ASV universitātēs vai izpētes centros. Programmas ietvaros pētnieki var sešus līdz divpadsmit mēnešus veikt apmaksātu zinātnisko darbu ASV. Finansējums vienam projektam ir līdz 
60 000 ASV dolāru gadā. Tas ietver projekta izmaksas, kā arī paredzēts ikdienas izdevumu segšanai.

 

Izvērtējot pretendentu piemērotību BAFF programmām, tiek ņemta vērā to iepriekšējā pieredze un sasniegumi, mērķtiecība, motivācija, kā arī atbilstība BAFF misijai un mērķiem. Tā kā visas programmas tiks īstenotas ASV, būtiska loma būs pretendentu angļu valodas prasmes līmenim.

 

Baltijas–Amerikas Brīvības fonds tika izveidots 2010. gada rudenī ar misiju stiprināt saikni starp ASV un Baltijas valstīm, īstenojot izglītības un apmaiņas programmas, kas vērstas uz ekonomisko izaugsmi un demokrātisko procesu attīstību. Fonda galvenais mērķis ir ievērojami uzlabot ASV un Baltijas sadarbību. Pusotra gada laikā kopš fonda izveides stipendijas ir ieguvuši 59 Baltijas valstu iedzīvotāji. Finansējumu studijām saņēmuši pieci studenti, pētniecības stipendijas ieguvuši septiņi zinātnieki, bet Profesionālās prakses programmai atlasīti 47 dalībnieki.

Programmas nosacījumi paredz, ka visiem BAFF pro-
grammu dalībniekiem pēc stipendijas programmas beigām jāatgriežas Baltijā, lai iegūtās zināšanas, pieredzi un prasmes ieguldītu Baltijas valstu ekonomikas stiprināšanā un konkurētspējas veicināšanā.

Sīkāka informācija par fondu un pieteikšanos stipendijām: www.BalticAmericanFreedomFoundation.org

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+