×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
20. aprīlis, 2012
Drukāt

Stjuarti un piloti – aizsargāti


stjuarte_leta

Eiropas Parlaments precizējis noteikumus par bezdarbnieku pabalstu pašnodarbinātajiem, kuri strādā citās dalībvalstīs, kā arī noteicis, ka uz stjuartēm un pilotiem attieksies tās valsts sociālās aizsardzības noteikumi, kurā viņi visbiežāk sāk un beidz savu darba dienu. 


 

Šonedēļ parlamentā pieņemtā regula precizē noteikumus, kas attiecas uz “pārrobežu pašnodarbinātajiem”, kuri strādā divās vai vairāk dalībvalstīs un vismaz reizi nedēļā atgriežas savā dzīvesvietas dalībvalstī. Ja pašnodarbinātais veic sociālās iemaksas citā dalībvalstī un atgriežas savas dzīvesvietas valstī, kas nenodrošina bezdarbnieku pabalstu pašnodarbinātajiem, kā tas ir Latvijā, tad pēdējai valstij, kurā viņš veicis darbību, ir jāmaksā viņam bezdarbnieka pabalsts, paredz noteikumi.

Savukārt attiecībā uz lidmašīnu apkalpes locekļiem – stjuartiem un pilotiem – regula nosaka jaunas sociālās drošības tiesības. Jaunā regula attiecībā uz lidmašīnu apkalpes locekļiem ievieš jēdzienu “mājas bāze”, lai nodrošinātu viņiem sociālās drošības tiesības. Ar “mājas bāzi” saprot vietu, no kuras apkalpes loceklis parasti sāk un kurā beidz darba laiku, un kurā lidsabiedrība parasti neatbild par viņa izmitināšanu.

ES tiesību aktu juridisku nepilnību dēļ zemo cenu lidsabiedrības iepriekš darbiniekiem piemērojušas sociālās drošības sistēmas, kas bija neizdevīgākas nekā darbinieka “mājas bāzē”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+