×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
31. maijs, 2016
Drukāt

Stoltenbergs sola NATO karavīrus Polijā (2)

Foto: EPAFoto: EPA

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs pirmdien Varšavā solījis, ka drīzumā Polijā tiks izvietoti vēl vairāk alianses karavīru.

Polijā jūlijā notiks NATO samits, kurā tiks apspriesta bataljonu izvietošana Polijā un Baltijas valstīs, kas, visticamāk, saniknos Krieviju.

“Ļaujiet izteikties skaidri, Pēc Varšavas samita Polijā būs vairāk NATO karavīru, lai sūtītu skaidru signālu, ka uzbrukums Polijai tiks uzskatīts par uzbrukumu visai aliansei,” sākot divu dienu vizīti Varšavā, paziņoja Stoltenbergs.

Precīzi cik daudz un kur alianses klātbūtne austrumos tiks paplašināta, vēl tiek apspriests, bet tie būs multinacionāli spēki, kas tiks izvietoti rotācijas kārtībā, norādīja Stoltenbergs.

NATO aizsardzības ministri cer daļu detaļu izstrādāt sarunās Briselē 14. un 15.jūnijā.

Polijas prezidents Andžejs Duda paziņoja, ka viņa valsts noteikti vēlas NATO klātbūtnes paplašināšanos tās teritorijā.

“Mēs vēlamies būt droši, ka ne tikai Polija ir NATO locekle, bet mēs arī vēlamies NATO šeit Polijā, [vēlamies] šeit sabiedro karavīrus un bruņotos spēkus,” sacīja Duda.

Polijā no 7.jūnija līdz 17.jūnijam notiks plašas militārās mācības “Anakonda 2016”, kurās piedalīsies vairāk nekā 25 000 cilvēku.
Stoltenbergs noraidīja bažas, ka šie manevri varētu vēl vairāk saasināt spriedzi attiecībās ar Krieviju.

Viņš uzsvēra, ka šie manevri ir daļa no mācību programmas, par tiem ir iepriekš paziņots, tie ir caurspīdīgi un tādēļ nav iemesla, lai tie radītu bažas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Stoltenbergs sola! Un apliecinājums! Mēs nekam nēesam sagatavoti, gatavi, pat ne līdzvērtīgi! Kautkāda neitrāla, pelēka, uzmanību nepiesaistoša Ziemeļ Eiropas apakšdaļa! Bet poļiem vispār nav nekāds drauds no okupācijas “atbrīvotāju” impērijas! Mēs esam Frontes līnija! Aiz Mums Trijām Baltijas Republikām slēpjas visi! Un Stoltenbergs ir zaķu pastala! Apēdis fjordu Fiske! Polijai nav nekāds sakars ar Mūsu Drošību!

  2. Nabaga Polija! Viņu apdraud kāds! Laikam Vācijas Turki, vai Holandes Marokāņi! F Un Mēs – stāviet pie ratiem! Un lūk tie aklie mīz…, un mūsu bremzes vai aitas ļauj poļiem Nosmelt krējumu! Latvijā ir Baltijas centrs! Triju Baltiju valstu centrs! Pie Mums Latvijā ir jābūt Galvenajam aizsardzības centram! Latgalē ir jābūt Galvenajai!, Modernākai!, Spēcīgākai šajā reģionā NATO kara aviācijas bāzei! Lai Kremlis apjēdz, ka Vilciens aizgājis! Mums vajag drošību! Un nejau nobruņojušies poļi mums būs Galvenais vairogs. Mēs esam tieši blakus Okupantiem! Kas vēl kādam nepielec! Ar poļiem Mums nav nekāds sakars! Tāpat, kā ar turkiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+