×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
23. aprīlis, 2016
Drukāt

Straujuma: Baltijas valstīm būtu jāveido kopīga lidsabiedrība (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Laimdota Straujuma.

Baltijas valstīm būtu jāveido kopīga lidsabiedrība un arī citās nozarēs jāveido ciešāka sadarbība, aģentūrai BNS intervijā viedokli pauda bijusī premjere, šobrīd Saeimas deputāte Laimdota Straujuma (“Vienotība”).

Viņasprāt, Baltijas valstis spētu izveidot vienotu lidsabiedrību. “Šobrīd katra no Baltijas valstīm kaut ko dara, un man prieks, ka “airBaltic” ir līderis šajā ziņā, bet būtu labi, ja mēs varētu kopīgi to darīt,” sacīja Straujuma.

“Kamēr biju premjerministre, man patiešām bija neformālas sarunas ar pārējo valstu premjeriem par šo jautājumu, bet tolaik nebija atbalsta. Tolaik man atbildēja – varbūt pēc pieciem gadiem,” atklāja šā brīža Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas vadītāja.

Pēc Straujumas vārdiem, krējumu mēs ilgi nepārdosim, līdz ar to esot divi attīstības scenāriji – vai nu mēs ražojam preces ar augstu pievienoto vērtību vai arī vairāk sadarbojamies ar pārējām Baltijas valstīm.

“Vienalga kuras valsts tirgus, bet mūsu produkcijas apmēri ir mazi. Mēs nevaram piegādāt nepieciešamo apjomu. Es zinu, ka Šveicē tagad Baltijas valstu liellopu gaļas audzētāji kopā veido eksporta kooperatīvu un eksportē uz Šveici. Šveice grib pirkt Baltijas gaļu, lai neimportētu no Argentīnas, bet viņiem vajadzīgi apjomi. Un man ir prieks, ka mūsu valstu lauksaimnieki ir spējuši vienoties un izveidot šo eksportu kopā,” atzina Straujuma. “Un visur jau mēs varētu kopā. Bet vienmēr ir šis konkurences jautājums starp Baltijas valstīm,” viņa piebilda.

Straujuma valdības vadītājas amatā bija no 2014.gada janvāra līdz 2016.gada februārim.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. a davaj, izveidojam vienu valdību un vienu prezidentu – visam trijām Baltijas valstīm, izvēloties labāko. Iespējams, tā būs Igaunijas , un Lietuvā rupniecība attīstās labāk…

 2. Vēl nepieciešamākas Latvijai ir slimokases un atraitņu pensijas,kā Igaunijā un Lietuvā.

 3. Baltijas valstīm būtu jāveido kopīga ar ES progresīvā nodokļu sistēma!

 4. Latvijas valstij lidsabiedrība NAV vajadzīga. Airbaltic stutēšanā ir ieguldītas milzu summas. Tā ir sile partijām un “direktoriņiem” (paskatieties, cik desmitus tūkstošus mēnesī grābj Gauss?). Airbaltic ir jāprivatizē.
  Daudz lētāk un efektīvāk ir uzturēt modernu lidostu, piemērot pārdomātu tarifu politiku veicinot Rīgas lidostas kā starptautiska mezgla attīstību. Ar tarifu politiku jāpiesaista atbilstošas lidsabiedrības.
  Princips: par infrastruktūru gādā valsts, bet efektīvus pārvadājumus veic privātie.
  Tā bija kādreiz Rīgas ostā, kad dažādi mēri “centās” ar rīdzinieku naudu “organizēt” jūras pasažieru pārvadājumus. Kamēr beidzot pēc Rīgas domes n-tajām neveiksmēm, iesaistījās privātie pārvadātāji un tagad gan kvalitāte, gan cenas pieņemamas.

 5. Lai vina konsulte savu veci.Bez vinas pietiek sudu,ko sastradaja pati un vinas zaglu banda.

 6. Laimdotiņ, cik atmeta par Citadeli. Par kādu summu vienojās Gruzijā un uz kādiem ofšoriem veica pārskaitījumu.

 7. Latvijai pēc neatkarības atjaunošanas jau vajadzēja daudz vairāk sadarboties ar Lietuvu un Igauniju, nevis konkurēt. Bet mūsu politiķu alkas pēc varas un naudas nepieļāva Baltijas Savienības veidošanu. Mūsu valsts vadītāji nevis domā par tautu, bet naida kurināšanu, lai paspētu vairāk naudas aizpumpēt uz saviem ofšoru kontiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+