×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. novembris, 2015
Drukāt

Straujuma: biznesa seminārs Šanhajā pavērs iespējas sadarbības paplašināšanai ar Ķīnu (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Laimdota Straujuma

Latvijas-Ķīnas biznesa seminārs Šanhajā pavērs iespējas sadarbības paplašināšanai, uzskata premjere Laimdota Straujuma, kura sākusi darba vizīti Ķīnā.

Ierodoties Šanhajā, Latvijas premjere svētdien tikās ar Šanhajas vadību, kā arī ar aptuveni 50 Šanhajā dzīvojošajiem latviešiem.

Ministru prezidentes preses sekretāre Aiva Rozenberga informē, ka Šanhajas vadītājs Hanu Džengu (Han Zheng) uzsvēra, ka Latvijai Baltijas reģionā ir stratēģisks ģeogrāfisks novietojums, kas rada Šanhajai un visai Ķīnai papildu interesi par sadarbības paplašināšanu ar Latviju. Viņš arī pievērsa uzmanību tam, ka 16 Eiropas un Ķīnas premjerministru kopīgā sanāksme, kas šajās dienās norisināsies Sudžou pilsētā, ir būtisks notikums tā dēvētās “Vienas jostas, viena ceļa” (“One Belt,One Road”) iniciatīvas īstenošanā, savienojot šīs pasaules daļas.

Viņš sarunā uzsvēra, ka Latvijai Baltijas reģionā ir stratēģisks ģeogrāfisks novietojums, kas rada Šanhajai un visai Ķīnai papildu interesi par sadarbības paplašināšanu ar Latviju.

Straujumas sacīja, ka labs sadarbības potenciāls ir starp Šanhaju kā vienu no lielākajām pasaules ostām un Latvijas neaizsalstošajām ostām.

Amatpersonas izteica gandarījumu, ka Latvijas un Ķīnas ekonomiskā sadarbība attīstās – tirdzniecības apjoms ir pieaudzis par 40%, Latvijas piena, zivju un gaļas produkti ir sertificēti eksportam uz Ķīnu.

Kā potenciālu sadarbības jomu Straujuma pieminēja arī sadarbības izvēršanu gaisa kravu transporta jomā un aviācijā. Viņa arī izteica Latvijas ieinteresētību paplašināt sadarbību starp Latvijas un Ķīnas augstākajām mācību iestādēm.

Nākamajā nedēļā Straujuma Ķīnā tiksies arī ar augstākajām Ķīnas amatpersonām un piedalīsies Ķīnas – Centrālās un Austrumeiropas valstu valdību vadītāju sanāksmē un ekonomikas un tirdzniecības forumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. un aprij šos analfabētus. Tirdzniecība ar ķīnu būšot izdevīgāka, nekā ar Krieviju. Pat ģeogrāfiju nezin.

  2. Cik pretīgs smīns!

  3. AK sausmas kur balta nospakteleta drausmigs skats kiniesi nenobisies ieraudzijusi tik nogrimetu vecu vecu.

  4. Vai tad Junkeru ari apciemos pie vienas reizes HIHIHIHIHHIHIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII.

  5. Kāds labums no lēnās omes ārzemēs apmeklētā semināra? Labāk būtu junkuriņam uz Honkongu kādu rupmaizes ņuku aizvedusi, lai mateļi ātrāk ataug. Piedevām vēl lai aizved buču no rudās vatesgalvas. Varbūt viņš nemaz nav Honkongā, bet tepat LV…?

Draugiem Facebook Twitter Google+