×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. oktobris, 2014
Drukāt

Straujuma līdz nākamajai nedēļai neplāno sasaukt sarunas par valdības sastāvu (1)

Straujuma_KM_3

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”) līdz nākamajai otrdienai, 28.oktobrim, neplāno sasaukt sarunas par nākamās valdības sastāvu.

“Līdz nākošajai otrdienai mēs strādāsim pie valdības deklarācijas, un es nesasaukšu sarunas par valdības sastāvu,” otrdien žurnālistiem sacīja Straujuma.

Viņa norādīja, ka trešdien viņa informēs prezidentu par piedāvāto amatu sadali partijām, tomēr šobrīd neesot panākta vienošanās ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS).

Jau ziņots, ka ZZS pirmdien nāca klajā ar jaunu priekšlikumu, kas paredz katrai koalīcijas partijai iedalīt pa pieciem amatiem. “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa gan pauda, ka šāds priekšlikums neatrisinās strīdu starp ZZS un NA par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM).

Viņa norādīja, ka “Vienotības” valde pirmdien par šādu piedāvājumu diskutēja, tomēr pie koalīcijas partiju sarunu galda ZZS to neesot izteikusi. Līdz šim partijas panākušas vienošanos, ka “Vienotībai” būs seši amati, ZZS – pieci, bet NA – četri, klāstīja Āboltiņa.

“Šodien valdes sēdē to izrunājām, īsti pamatu tam neredzam. Ja tas kaut kādā veidā palīdz, mēs, protams, pie tā varam atgriezties un diskutēt, bet skatīsimies patiesībai acīs – ne modelis 6:5:4 ir tas, kas traucē. Un modelis 5:5:5 neatrisinās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas piekritību kādam no politiskajiem spēkiem,” sacīja politiķe.

Trešdien koalīcija dosies pie Valsts prezidenta, lai katra partija informētu par savu nākamās valdības redzējumu, kā arī Straujuma prezentētu savu redzējumu par atbildības jomām, kā arī kompromisu, ka ZZS varētu iedalīt VARAM parlamentārā sekretāra amatu, bet NA – EM parlamentārā sekretāra vietu, kuru gan līdz šim abas partijas neesot atbalstījušas, pastāstīja Āboltiņa.

Politiķe pieļāva, ka šonedēļ, visticamāk, trīspusējās sarunas nenotiks. Nākamā koalīcijas partiju tikšanās varētu būt tikai otrdien, 28.oktobrī, jo līdz šim “nekas neliecināja par to, ka būtu iezīmējies kompromiss strīdīgajos jautājumos, gluži pretēji – parādījās vēl lielāka atkāpšanās no jau sasniegtā kompromisa”.

Koalīcijas partijas pagaidām vēl nav vienojušās par visu amatu sadali nākamajā valdībā, jo gan NA, gan ZZS vēlas iegūt VARAM.

Straujumas piedāvājums paredz, ka “Vienotībai” būtu premjera amats, Finanšu ministrija, Satiksmes ministrija, Iekšlietu ministrija (IeM), Ārlietu ministrija un Izglītības un zinātnes ministrija (IZM); ZZS – Saeimas priekšsēdētājs, Zemkopības ministrija, Ekonomikas ministrija, Aizsardzības ministrija un Labklājības ministrija; savukārt NA – VARAM, Tieslietu ministrija, Kultūras ministrija un Veselības ministrija (VM).

Iespējamie kompromisi varētu būt par VM, IZM un IeM pārraudzības maiņu. Tādā gadījumā “Vienotība” varētu uzņemties VM vadību, ZZS – IZM un IeM, bet NA varētu iedalīt Saeimas priekšsēdētāja amatu.

12.Saeimai uz pirmo sēdi jāsanāk 4.novembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Atkapies strajuma ja tev nemit tieksme pec amatiem un ka vel mit ta tieksme ,tiec nu gala ar savas partijas nesmukumiem ,par to vien vajadzetu atkapties un valdibu lai veido cits tikai ne tu.

Draugiem Facebook Twitter Google+