×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
18. aprīlis, 2012
Drukāt

Strautmane: Sabiedrisko mediju apvienošana bija jāveic jau sen

strautmane_baiba

Jauna Latvijas sabiedriskā elektroniskā medija izveide, apvienojot Latvijas Televīziju (LTV) un Latvijas Radio, bija jāveic jau sen, biznesa portālam “Nozare.lv” uzsver žurnāliste Baiba Strautmane.

Viņa norāda, ka mediju cilvēkresursu un finansiālā situācija, kā arī informatīvās telpas kopējais stāvoklis liek domāt, ka jāveido pārdomāta un koordinēta informācijas sistēma.

Strautmane akcentē, ka sabiedrisko mediju uzdevums ir uzrunāt vairākas mazākas interešu grupas, kas nav komerciālas mērķauditorijas. Taču bez izsvērtas un apdomātas redakcionālās politikas tas neesot iespējams, jo informācijas plūsmas bez nepieciešamās koordinēšanas pārklājoties, piemēram, sūtot vairākus žurnālistus uz pasākumiem.

Žurnāliste atgādina, ka sabiedrisko mediju darbu uztur sabiedrība ar nodokļu maksājumiem un sabiedrību neinteresējot apvienošanās saimnieciskā puse, bet gan mediju saturs. Taču sabiedrība to nesaņemot, jo mediji “savstarpēji kašājas”.

Tāpat viņa arī norāda, ka vienots medijs un redakcionālā sistēma novērstu rupjas kļūdas un paviršības, kas patlaban vērojamas regulārajos raidījumos, kuros pēc būtības neizskanot nekas jauns, žurnālistiem uzdodot vienus un tos pašus jautājumus jau desmit gadus.

Vienlaikus Strautmane arī aicina Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) būt politiski drosmīgiem un skaidri pateikt, ka jaunā, apvienotā medija vadītāja amatam tiks rīkots konkurss ar stingriem profesionalitātes un reputācijas kritērijiem.

Jau ziņots, ka NEPLP sēdē nolēmusi veidot jaunu, vienotu sabiedrisko mediju, kas darbosies ar vienotu redakcionālo sistēmu. NEPLP atbalstītais modelis paredz pakāpenisku un pilnīgu sabiedriskā medija konverģenci.

Plānots apvienot administratīvo un atbalsta funkciju veikšanu, bet Latvijas Radio un LTV programmu zīmolus saglabāt. Iecerēts nostiprināt programmu autonomo statusu gan redakcionālās neatkarības, gan finansējuma ziņā un vienlaikus īstenot medija redakcionālās vadības koleģiālo principu.

Redakcijas plānots apvienot tādā veidā, lai netiek ierobežota redakcionālā daudzveidība un tiek veicināta radošā darbība, ieskaitot ziņu dienestus.

Pašreizējais aktivitāšu plāns izvēlētā modeļa realizācijai paredz detalizētu situācijas izpēti sākt 2012.gada trešajā ceturksnī un realizēt plānu līdz 2018.gada decembrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+