Strēlniekam un “Olympiakos” sagrāve Kauņā 0

Lietuvas basketbola grands Kauņas “Žalgiris” otrdien savā laukumā ULEB Eirolīgas ceturtdaļfināla spēlē ar 80:60 (21:19, 26:17, 20:14, 13:10) sagrāva Latvijas izlases saspēles vadītāja Jāņa Strēlnieka pārstāvēto Grieķijas klubu Pirejas “Olympiakos”, nokļūstot uzvaras attālumā no finālturnīra.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Sērijā līdz vienas komandas trim uzvarām “Žalgiris” izvirzījās vadībā ar 2-1 un jau nākamajā spēlē, kas ceturtdien atkal notiks Kauņā, var sasniegt četru komandu finālturnīru.

Strēlnieks otrdien spēlēja 13 minūtes un 23 sekundes, kuru laikā guva trīs punktus. Latvietis realizēja trīs no trim soda metieniem, taču aizmeta garām vienīgo divpunktnieku un abus trejačus. Tāpat viņš izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja divas piezīmes un izprovocēja divus pretinieku pārkāpumus, spēlē tiekot pie trim efektivitātes rādītāja punktiem.

Uzvarētājiem šajā mačā 18 punktus guva Brendons Deiviss, bet ar 13 punktiem izcēlās Pauļus Jankūns. Tikmēr “Olympiakos” rindās 14 punktus sameta Vasilis Spanulis, bet 11 punktus pievienoja Braiens Robertss.

“Žalgiris” bija labāki katrā no ceturtdaļām, pēc puslaika esot vadībā ar 47:36, bet spēles otrajā daļā pārsvaru tikai palielinot.

Jau vēstīts, ka sērijas pirmajā mačā Pirejās ar 87:78 uzvarēja “Žalgiris”, bet otrajā mačā “Olympiakos” revanšējās ar 79:68.

Vēl otrdien sērijas trešo spēli aizvada Jāņa Timmas un Rinalda Mālmaņa pārstāvētā Vitorijas “Kirolbet Baskonia”, kas mājās uzņem pērnā gada ULEB Eirolīgas čempioni Stambulas “Fenerbahce Doguš” no Turcijas.

Vitorijas komanda sērijas pirmajos divos mačos zaudēja, līdz ar to vēl vienas neveiksmes gadījumā dalību ULEB Eirolīgā var noslēgt.

ULEB Eirolīgas sezona pēc pamatturnīra noslēdzās Daira Bertāna pārstāvētajai Itālijas komandai Milānas “AX Armani Exchange Olimpia” un Rodiona Kuruca pārstāvētajai Spānijas vienībai Barselonas “Lassa”.

ULEB Eirolīgā otro sezonu pēc kārtas 16 komandas aizvadīja divu apļu turnīru, labākajām astoņām iekļūstot izslēgšanas turnīrā. Finālčetrinieka turnīrs 18. un 20.maijā notiks Serbijas galvaspilsētā Belgradā.

Pērn par turnīra čempioni kļuva “Fenerbahce”, kas finālturnīra izšķirošajā spēlē ar 80:64 uzvarēja “Olympiacos” vienību, kurai pirms šīs sezonas pievienojās Strēlnieks.