Foto – LETA

Struktūrkrāsojums griestiem 0

Kā vienkāršāk nokrāsot griestu virsmu, ja nav ne laika, ne iemaņu to ideāli izlīdzināt? 
Mirdza no Valmieras

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189
Lasīt citas ziņas

Vislabāk ir krāsot ideāli gludu griestu virsmu, taču tad jāgruntē, jāšpaktelē un vienu vai daudzas reizes jāslīpē. Pašam tas nereti ir grūti izdarāms – pietrūkst laika, pacietības vai profesionālo iemaņu. Lai sīkos virsmas grubulīšus padarītu mazāk redzamus, griestu virsmu var noklāt ar kādu no 3D (telpiskajām) dekoratīvajām struktūrkrāsām. Piemēram, “Tikkurila” ūdens dispersijas krāsas uz akrilāta bāzes – smalkgraudainā “Tunto Hieno” vai rupjgraudainā “Tunto Karhea” – pēc nožūšanas būs pilnīgi matēta un reljefa, padarot mazāk manāmus sīkus griestu defektiņus.

Smalkgraudaino krāsu uz griestiem uzklāj ar otu vai rullīti. Struktūras veidošanai izmanto platu otu, tapešu nazi, cietu suku vai struktūrkrāsošanas rullīti. Jo garāki diegi būs rullītim, jo tas dos dekoratīvāku zīmējumu. Atkarībā no krāsošanas metodes ar litru krāsas var noklāt 1 – 9 m2: ar rullīti biezā kārtā 1 – 1,5 m²/l, bet plānā kārtā 4 – 5 m²/l, ar otu 2 – 2,5 m²/l, savukārt ar lāpstiņu biezā kārtā 2 – 2,5 m²/l, bet plānā kārtā 
7 – 9 m²/l. Normālos apstākļos, kad gaisa temperatūra ir + 23 oC, un mitrums 50%, krāsa žūst 1 – 5 stundas (atkarībā no kārtas biezuma). Rupjgraudaino krāsu savukārt labāk uzklāt ar tērauda lāpstiņu un tad apstrādāt ar plastmasas rīvdēli. Ar litru krāsas “Karhea” var noklāt 0,5 – 0,7 m2. Ja nepieciešams, krāsai līdz 1% tilpumam var pievienot ūdeni. Patēriņš atkarīgs no virsmas raupjuma un porainības, krāsošanas metodes un ap­stākļiem. Parasti krāsa žūst diennakti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nekrāsotu virsmu var izlīdzināt ar vieglo špakteļtepi un nogruntēt ar piemērota toņa (tādu kā gala krāsa) “Luja” gruntskrāsu vai “Tiefgrunt” dziļumgrunti, vai arī noklāt ar tonētu “Harmony” krāsu. Krāsotas betona virsmas ieteicams nomazgāt ar “Maalipestu” mazgāšanas līdzekli un noskalot ar ūdeni, ja nepieciešams, izlīdzina ar vieglo špakteļtepi. Ja virsma ir spīdīga, to noslīpē ar smilš­papīru. Šim darbam ērti ir elastīgie “Mako” slīpējamie klucīši ar dažāda rupjuma graudu, kas turklāt ir arī mazgājami – tātad, kad tie piedzīti ar špakteles putekļiem, atliek vien tos paburzīt zem ūdens strūklas, un var strādāt tālāk. Krāsu klāj ar tērauda lāpstiņu graudiņa biezuma kārtā un 15 minūšu laikā norīvē, viegli uzspiežot ar plastmasas rīvdēli.

Struktūrkrāsas ir ļoti kvalitatīvas un attiecīgi arī maksā (piemēram, “Tunto Hieno” 9 l iepakojuma cena ir Ls 52,60). “Ekonomisks variants ir izmantot “Becker 3” krāsu, kuras trīslitru iepakojums maksā Ls 13,55 un kuru, vadoties pēc instrukcijas, sajauc ar “Vivacolor Strukturmix”,” iesaka specializētā “Beckers” krāsu veikala vadītājs Valdis Spalviņš. “Strukturmix fine” ir ar smalku 0,6 mm graudu, bet “Strukturmix Medium” grauds ir ap 1 mm liels, veikalā “Prof.lv” par 1,8 litru iepakojumu jāmaksā Ls 3,74.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.