×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
26. maijs, 2015
Drukāt

Kādas ir vidusskolu absolventu ieceres pēc skolas pabeigšanas?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Elīna Kleinhofa-Prūse, Talsu Kristīgā vidusskola: “Es ļoti rūpīgi un mērķtiecīgi gatavojos eksāmeniem kopš septembra sākuma, lai tos nokārtotu veiksmīgi. Gatavojos, lasot grāmatas, pildot iepriekšējo gadu eksāmenus, ejot uz konsultācijām, mācoties no galvas nepieciešamās lietas. Eksāmeni līdz šim ir bijuši viegli, taču āķīgi. Piemēram, matemātikā man pietrūka laika, lai izrēķināt visus uzdevumus. Pēc vidusskolas absolvēšanas es vēlētos iestāties Latvijas Universitātē par vidusskolas matemātikas skolotāju, bet esmu domājusi par studijām ārzemēs. Šo ideju nerealizēju, jo sirdij tuva ir Latvija, tomēr ar nožēlu jāatzīst, ka mācīties Latvijā būs grūti finansiālajā ziņā. Šā iemesla dēļ vasarā došos strādāt uz ārzemēm, lai sakrātu līdzekļus augstskolai.”

 

Elīna Zivtiņa, Vecpiebalgas vidusskola: “Esmu jau uzņemta Rīgas Juridiskajā augstskolā bezmaksas studijām, taču vēl apsveru iespēju mācīties Latvijas Universitātē. Ja mācīšos Rīgas Juridiskajā augstskolā, tās būs savā ziņā kā studijas ārzemēs, jo mācības notiek angļu valodā.”

 

Inga Dzintare, Rīgas 49. vidusskola: “Pirms gada apjautu, ka drīz gaidāmi valsts eksāmeni, līdz ar to sāku cītīgāk pievērsties mācībām. Līdz šim no eksāmeniem visgrūtākais likās matemātikas pārbaudījums, jo visus skolas gadus esmu ielikusi milzīgas pūles, lai kaut nedaudz saprastu šo priekšmetu. Pēc vidusskolas plānoju turpināt studijas Latvijas Kultūras akadēmijā. Apmeklēju viņu piedāvātos pasākumus interesentiem un tie patiesi radīja vēlmi tur mācīties. Esmu apdomājusi arī studiju iespējas ārzemēs, tomēr secināju, ka nevēlētos doties prom no Latvijas, jo te ir mana ğimene, draugi un uz aptuveni četriem gadiem to visu pamest nevēlētos. Tiesa, uz laiku studiju apmaiņas programmā gan labprāt piedalītos.”

 

Klinta Circene, Rugāju novada vidusskola: “Visvairāk baidījos par matemātikas eksāmenu, jo neesmu cilvēks, kam padodas eksaktās zinātnes. Sapratu, ka manas bažas bijušas veltīgas, jo, ja esi apmeklējis visas matemātikas stundas un visu cītīgi pierakstījis, tad eksāmenu pilnīgi noteikti ir iespējams sekmīgi nokārtot. Par to, kur došos studēt pēc vidusskolas, vēl nevaru būt droša, jo apsveru vairākas iespējas. Esmu pārdomājusi arī ideju par studijām ārvalstīs, taču nedomāju, ka tā ir labākā izvēle man, jo esmu ğimenes cilvēks. Tomēr nenoliedzu arī to, ka jauniešiem, kuri studējuši ārzemēs, paveras plašākas iespējas. Tomēr arī Latvijā iegūtā izglītība ir pietiekami augstu vērtējama.”

 

Irēna Broka, Rīgas Valsts 3. ģimnāzija: “Pēc vidusskolas plānoju turpināt mācīties augstskolā. Ilgu laiku biju domājusi, ka pēc skolas absolvēšanas došos studēt uz ārzemēm, bet jau 12. klases sākumā domas tomēr mainījās un esmu nolēmusi studēt Latvijā.”

 

Marija Rudzīte, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija: “Daudzi saka, ka eksāmenu laiks ir saspringts un satraukumiem pilns, man tas ir pagājis diezgan mierīgi. Smieklīgi, ka 9. klasē es uztraucos daudz vairāk nekā tagad, beidzot vidusskolu. Pirms eksāmeniem centos mierīgi atkārtot to, kas ir aizmirsies, nevis “urbos” cauri biezām mācību grāmatām. Iespējams, eksāmenus kārtoju bez stresa tāpēc, ka jau 15. decembrī saņēmu uzņemšanas vēstuli no Djūka Universitātes ASV Ziemeļkarolīnā. Sākumā biju domājusi studēt Rīgas Stradiņa universitātē, bet, tā kā mani vecāki dzīvo ASV, nolēmu izmantot šo iespēju. Joprojām liekas neticami, ka es, vienkārša latviešu meitene, studēšu vienā no prestižākajām skolām pasaulē.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+