×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
8. aprīlis, 2014
Drukāt

“Stūra mājā” – izstāde par “tautu draudzību”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros 1. maijā tiks atklāta starptautiska laikmetīgās mākslas izstāde “Draudzības (re)konstrukcija”, kurā piedalīsies mākslinieki no Ukrainas, Vācijas, Kosovas, Islandes, Zviedrijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas, portālam LA.lv pastāstīja izstādes veidotāju pārstāve Elza Lāma.

Izstāde veidota mijiedarbībā ar šī brīža vispārējo politisko kontekstu īpaši zīmīgā atrašanās vietā – bijušajā VDK ēkā jeb “Stūra mājā” Rīgā kā daļa no projekta “Stūra māja. Lieta Nr. 1914/2014”.
Izstādē “Draudzības (re)konstrukcija” tiks aktualizētas un mākslinieciskiem paņēmieniem pētītas situācijas, kurās lielvaru pārstāvji noslēdz “draudzību” ar mazākām valstīm un sabiedrības grupām, kā tas notika, piemēram, PSRS lielajā “tautu draudzībā” vai ASV militārajā klātbūtnē Īslandē. Šīm un citām situācijām katrai ir raksturīga īpaša sadzīves atmosfēra, kas savas pēdas atstājusi gan cilvēku mentalitātē, gan arī viņu apdzīvotajā vidē.

Daudzi no mākslas darbiem izstādē “Draudzības (re)konstrukcija” ir saistīti ar traumu, represiju un vardarbības tematiku, tajos atspoguļoti politiski notikumi, personīgas pieredzes un to mijiedarbība. Caur stāstījumu, ironiju un ziņkāri izstāde iesaistīs skatītājus, aicinot tos padomāt par šī brīža ģeopolitiskās situācijas sarežģītību, robežām un draudzības nozīmi.

Izstādē “Draudzības (re)konstrukcija” piedalās Daniels Fukss un Geo Fuksa (Daniel & Geo Fuchs, DE), Nikita Kadans (Nikita Kadan, UA), Sandra Krastiņa un Kristaps Epners (LV), Albans Muja (Alban Muja, KV), apvienība “ORBĪTA” (LV), Tanels Randers (Tanel Rander, EE), Spessi (Sigirtours Halbjernsons, IS) & Ēriks Posers (Erik Pauser, SE), Nomeda un Ģedimins Urboni (Nomeda & Gediminas Urbonas, LT), Jūhans Vernts un Monika Marklingere (Johan Waerndt & Monika Marklinger, SE) un Helēna Vikstrema (Helena Wikström, SE).

Izstādes kuratori ir mākslas zinātnieces Inese Baranovska un Aisa Sigurjonsdotira (Islande), Inga Lāce, Kārlis Vērpe un Kitija Vasiļjeva. Izstādi organizē biedrība “Mākslas telpa”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+