AFP/LETA

Suaress noliek angļus uz bezdibeņa malas 0

Urugvajas izlases un Anglijas “Liverpool” uzbrucēja Luisa Suaresa divi gūtie vārti ļāva urugvajiešiem svinēt 2:1 (1:0) uzvaru pār Angliju, kurai tas bija otrais zaudējums un atlikušas pavisam niecīgas izredzes izkļūt no D grupas.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189

Tādējādi Urugvajas izlase pārtraukusi 15 neuzvarēto spēļu sēriju Pasaules kausa finālturnīros pret Eiropas kontinenta izlasēm. Tikmēr otrais zaudējumus D apakšgrupā sarežģījis Anglijas izlases izredzes iekļūšanai finālturnīra astotdaļfinālā, ja piektdien Itālijas un Kostarikas otrās kārtas savstarpējais duelis noslēgsies neizšķirti, tad angļiem izredzes uz izslēgšanas stadiju būs zudušas vēl pirms grupu turnīra trešās kārtas.

Urugvajas izlases rindās abus vārtus guva Luiss Suaress, bet Anglijas izlases labā precīzs bija Veins Rūnijs.

Anglijas izlases galvenais treneris Rojs Hodžsons laukumā laida identisku sākumsastāvu, kāds cīņu uzsāka pirmās kārtas mačā pret Itāliju. Savukārt Urugvajai maču piespiests izlaist bija diskvalificētais Maksi Pereira, kā arī kapteinis Djego Lugano, kurš iedzīvojies savainojumā, tomēr sastāvā pēc traumas sadziedēšanas atgriezās rezultatīvais Suaress. Tikmēr pirmā reālā vārtu gūšanas iespēja radās spēles piektajā minūtē, kad Suaress no stūra sitiena atzīmes izlēma izpildīt tiešu sitienu pa angļu vārtiem, vārtsargam Džo Hārtam ar pūlēm tiekot galā.

Savukārt trīs minūtes vēlāk Veina Rūnija brīvsitiens lidoja nedaudz garām urugvajiešu vārtu augšējam kreisajam stūrim, vārtsargam Fernando Musleram pat neizkustoties no vietas. Bet brīdi vēlāk Kristians Rodrigess nespēja izmantot angļu aizsargu kļūdu, bumbu no lieliskas pozīcijas raidot garām vārtiem. Mača 27.minūtē raženā Urugvajas izlases uzbrucēja Edisona Kavani sitiens lidoja gar pašu angļu vārtu konstrukciju, pasīvi nospēlējot Anglijas pussargiem.

Tikmēr 32.minūtē Rūnijs gandrīz guva savus pirmos vārtus finālturnīros, kad pēc standartsituācijas ar galvu bumba trieca pret sāncenšu vārtu konstrukciju. Savukārt mača 39.minūtē rezultāts tika atklāts. Pēc lieliskas Kavani piespēles precīzs no vārtu priekšas ar galvu bija Suaress. Jau sekojošajā uzbrukumā reaktīvais anglis Rahīms Stērlings gandrīz izlīdzināja rezultātu, tomēr lieliski vārtos darbojās Muslera.

Otrais puslaiks abu vienību izpildījumā iesākās nervozi, komandām nespējot uzsākt veiksmīgus uzbrukumus, kā arī pieļaujot kļūdas saspēlē. Tomēr vairāk otrā puslaika ievads aizritēja angļu vārtu tuvumā. 51.minūtē Urugvaja varēja rezultātu uz tablo dubultot, kad Kavani izlauzās vienatnē pret Hārtu, taču nespēja lielisko epizodi pārvērst vārtu guvumā. Savukārt divas minūtes vēlāk laukuma otrā pusē tikpat lieliska vārtu gūšanas iespēja bija arī Rūnijam, kurš vēlreiz nespēja pārspēt Musleru.

Pēcāk spēles grožus savās rokās lēnām pārņēma Anglija, sāncenšiem vairāk koncentrējoties uz pretuzbrukumiem. Anglijas izlase veica regulārus centrējumus urugvajiešu soda laukumā, taču veiksmīgi ar tiem galā tika Urugvajas izlases izveicīgie aizsargi. Tomēr 75.minūtē angļi rezultātu izlīdzināja, kad pēc lieliskas Glena Džonsona piespēles vārtus guva Rūnijs. Brīdi vēlāk bīstamu sitienu izpildīja arī anglis Daniels Staridžs, vārtsargam Musleram kārtējo reizi spēlē liekot apliecināt savu meistarību. Bet 83.minūtē Suaress ar skaistu un spēcīgu sitienu guva savus otros vārtus mačā, vadībā atkal izvirzot Urugvajas izlasi. Atlikušajās minūtes angļi vairs neuzspēja atspēlēties, nopietni sarežģījot izredzes iekļūšanai astotdaļfinālā.

Līdz ar to Urugvajai pēc divām kārtām D apakšgrupā ir trīs punktiem, bet angļi pie punktiem vēl nav tikuši. Trīs punkti ir arī Kostarikai un Itālijai, kuras savstarpējo otrās kārtas cīņu aizvadīs piektdien. Trešajā kārtā savā starpā tiksies Anglija pret Kostariku un Itālija pret Urugvaju.

Kā zināms, Anglijas izlase pirms tam turnīru sāka ar zaudējumu pret Itāliju ar 1:2, bet Urugvaja negaidīti ar 1:3 piekāpās Kostarikai.