×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
22. decembris, 2016
Drukāt

“Sudraba slidu” sirsnīgais stāsts Rīgas Ziemassvētku koncertā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No kreisās: Juris Žagars, Dita Lūriņa, Daumants Kalniņš.

25. un 26. decembrī Ķīpsalas hallē notiks tradicionālie Rīgas Ziemassvētku koncerti, kuros šogad izskanēs daudzu iemīļotais stāsts “Sudraba slidas”, veidots pēc sirsnīgā Mērijas Meipsas-Dodžas Ziemassvētku stāsta motīviem. Koncertā piedalīsies iemīļotie aktieri: Dita Lūriņa, Juris Žagars, izcilais džeza mūziķis Daumants Kalniņš un latviešu estrādes leģenda Žoržs Siksna. Viņu sniegumā arī populāras latviešu un ārzemju komponistu Ziemassvētku dziesmas un klasiskās mūzikas šedevri.

Rīgas Ziemassvētku koncerta pirmajā daļā “Sudraba slidu” notikumos un varoņu pārdzīvojumos klausītāji iejutīsies aktiera Jura Žagara vadībā. “Tā ir sava veida klasiska Ziemassvētku sajūta un asociācijas, ko cilvēki vēlas notvert katru gadu,” teic aktieris Juris Žagars, piebilstot “tās stundas, kad ieslīgsti šai stāstā, man ir kā atgriešanās bērnībā, kas saistās ar atmiņām par vecmammu, kas ved mani aiz rokas pa sniegotu taku uz baznīcu, kur zaļā milzu eglē deg baltas svecītes. Un, protams, par laiku, kad mēs, puikas, dienām varējām pavadīt laiku uz slidām vai slēpēm.”

Sirsnīgais Ziemassvētku stāsts vēsta par sapņiem un to piepildīšanos, par mīlestību pret saviem tuvākajiem, par slidošanas sacensībām, par laimīgām beigām, kuras pienāk tad, ja darbi ir godīgi un cēli. “”Sudraba slidas” – šis brīnišķīgais stāsts – jau vairākus gadsimtus apceļo pasauli un ir ļoti iemīļots daudzās pasaules valstīs. Šogad stāsts par sudraba slidām kā kāroto dāvanu Ziemassvētkos būs skatāms un arī klausāms Ķīpsalas hallē!” teic koncerta mākslinieciskā vadītāja Ilona Breģe.

Ziemassvētku koncerta 2. daļā kopā ar māksliniekiem klausītāji varēs atgriezties mūsdienās un svinēsim svētkus visi kopā! Skanēs populāras Ziemassvētku melodijas “Let it Snow”, “Winter Wonderland”, “We Wish You a Merry Christmas”, “White Christmas”, Ainara Virgas dziesma “Eglīte”, Arvīda Žilinska “Svētki ledus pilī”, arī Raimonda Paula “Ziemeļblāzmas romance”, kā arī klasiskā mūzika – Cēzara Franka “Panis Angelicus”, Adolfa Adāna “Ak, svētā nakts”, Džoakīno Rosīni uvertīra operai “Vilhelms Tells” un Dž. Kačīni un V. Vavilova “Ave Maria”.

Koncertā piedalīsies arī vokālā grupa “Framest”, koris “Maska”, Emīla Dārziņa jauktais koris un orķestris “Rīga”. Pie diriģenta pults – Valdis Butāns. Scenogrāfs – Artūrs Arnis, kustību režija – horeogrāfs Alberts Kivlenieks. Rīgas Ziemassvētku koncerti Ķīpsalā notiek jau kopš 2004. gada. Koncertos piedalījušies daudzi iemīļoti mūziķi, tostarp arī izcilais pianists Vestards Šimkus, operdziedātājas Elīna Šimkus, Sonora Vaice, Kristīne Zadovska un daudzi citi.

“Mākslinieki stāstīs stāstu par dāvināšanas prieku, par labiem darbiem, par ģimeni un par to, ka galvenais Ziemassvētkos ir mīlestība,” piebilst I. Breģe.

 

Varbūt noder!!

25. XII 17.00; 26. XII 14.00

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Cena: EUR 10 – 30

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+