Dabā
Medības

Medniekam zināšanai. Superjaunums – klasiski modernais ‘K95 Ultimate Carbon’0

Foto: Linda Dombrovska

Šis ir superjauns, supermoderns risinājums, kas klasikas cienītājiem nu nekādā ziņā neies pie sirds. Ir jau dzirdēti absolūti kategoriski secinājumi – šāda izskata ierocis nepatīk. Punkts! Par laimi, gaumes tomēr ir dažādas, un būs mednieki, kas izvēlēsies arī šādu brīnumu.

Jau labu laiku esmu domājusi par Blaser K95. Nevis tāpēc, ka vajag, bet tāpēc, ka savās mednieka gaitās kādā brīdī sasniedz stāvokli, kad gribas kaut ko citādu. K95 ir atliecama viena šāviena karabīne, kurai pieejamas dažādas modifikācijas, bet klasiski šis ierocis asociējas ar koka laidi, ļoti skaistām līnijām, neapšaubāmu eleganci.

Šis ierocis paredzēts medību situācijām, kas pielīdzināmas meditācijai. Uz gaidi, ar pieiešanu, ar piesaukšanu, kad pietiek ar vienu skaistu, precīzu šāvienu. Dzinējmedībām šis ierocis nav piemērots, pārāk liela iespēja kļūdīties un vismaz otrai patronai ir jābūt rezervē. Ja nu kas gadās, ja nu skrien cūku bars, kas tagad jau drīzāk pielīdzināms sapnim, dažviet pat fantāzijai.

Tomēr, kad šogad izstādē “IWA Outdoor Classics” Vācijā ieraudzīju jaunāko Blaser K95 komplektāciju, šķiet, uzlūkoju savu sapņu ieroci. Personīgi man patīk sintētiskās laides, daudz labāk par koka. Ļoti labi atceros citu mednieku histēriju, kas izcēlās, ja tika saskrāpēta ieroča skaistā koka laide. Tā bija traģēdija. Manā izpratnē ierocis ir darbarīks jebkuros laika apstākļos. Protams, ierocis nav jāmētā pa dubļiem un pēc tam netīrs jānobāž seifā. Runa ir par ieroci, kuru nav bail un žēl ikdienā medību apstākļos lietot. Tādēļ, domājot par K95, vienmēr likās, ka šādam smalkam ierocim ar koka laidi vienkārši nepiestāv klusinātājs, bet šaut bez trokšņa slāpētāja vairs negribas. Un tad izstādē ieraudzīju K95 Ultimate Carbon komplektā ar visu trokšņa slāpētāju. Neliels, skaists (protams, daži teiks – briesmīgs), funkcionāls ierocis. Laides vaidziņš pieejams ar ādas apdari. Dažādas laides amortizatoru versijas – standarta, vienkārši izvelkams, kā arī RDS atsitiena mazināšanas sistēma.

Ādas vaidziņš karbona laidei.
Foto: Linda Dombrovska

Ierocis izceļas ar īpašo Blaser sprūda mēlīti, kuras nospiešana ir īpaši viegla. Karabīnei var uzmontēt jebkuru optiku. Drošības sistēma ir uzticama un pārdomāta. Drošinātājs nav ierastā svira vai poga. Atdrošinot ieroci, tiek arī uzvilkts belznis. Tas nozīmē, ka bez atdrošināšanas ierocis praktiski izšaut nevar.

Dažādas laides amortizatoru versijas – standarta, vienkārši izvelkams, kā arī RDS atsitiena mazināšanas sistēma.
Foto: Linda Dombrovska

Īsāk sakot, Blaser vienā mirklī no kaut kā ārkārtīgi klasiska ir uztaisījis kaut ko ārkārtīgi modernu, vienā karabīnē apvienojot ieroču ražotāju jaunākās tendences. Jauno komplektāciju apskatīties piedāvā Purnavu muiža.

Vairāk lasiet žurnāla Medības maija numurā

LA.lv