Mobilā versija
+5.9°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
11. novembris, 2016
Drukāt

Zobi vietā, tanki arī. Saruna ar aizsardzības ministru Raimondu Bergmani (28)

Foto - Valts KleinsFoto - Valts Kleins

Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka lādzīgais un šķietami lācīgais aizsardzības ministrs RAIMONDS BERGMANIS ir populārākais no Latvijas ministriem. Viņš lauž krēslus un stereotipus, neļauj sev izsist zobus, ir lepns par mūsu karavīru profesionālismu, augstāk par visu vērtē godprātību un krietnumu, darba dēļ nepagūst izgulēties, tomēr ir atradis laiku palīdzēt nosvērt Galapagu bruņurupučus.

Neprotam nopirkt ne tankus, ne vilcienus, ne auto policijai. Visiem, kas šos pasūtījumus pieņēma, vajadzētu zobus izdauzīt un no darba padzīt. Tā pirms neilga laika paziņoja Saeimas deputāts saskaņietis Andrejs Elksniņš. Vēlējos pārliecināties, vai jums zobi vēl vietā? Un arī noskaidrot, kā īsti ir ar tiem mūsu tankiem jeb, pareizāk sakot, bruņutransportieriem.

– Zobi vietā, un arī bruņutransportieri ir savā vietā. Puikas ar šo tehniku jau piedalījušies mācībās “Zobens 2016” un pēc tam “Sudraba bultā”. Prieks redzēt, kā viņiem deg acis. Nav svarīgi, vai bruņutransportieri ir lietoti; svarīgi, kā tie ir lietoti un kā tie kalpos mūsu apstākļos. Mācības ir apliecinājušas, ka tas bija pareizs lēmums un pareiza izvēle. Neesmu šo projektu sācis, taču priecājos to īstenot. Par aizsardzību gluži kā par veselības aprūpi un izglītību katram ir viedoklis. Protams, nav iespējams visus Latvijas iedzīvotājus pavizināt ar mūsu jauno tehniku, taču tie, kas braukuši un redzējuši to darbībā, atzīst, ka viņu priekšstats ir mainījies. Īsāk sakot, lēmums bija pareizs.

– Vai taisnība, ka jaunā tehnika bojā mūsu jau tāpat nožēlojamos ceļus?

– Nē, nav vis. Bruņutransportieri lielākoties tiek izmantoti poligonos vai mācību laukos. Parasti mēs tos pārvadājam ar treileriem, taču šī tehnika droši drīkstētu braukt arī pa koplietošanas ceļiem. Mācībās Latgalē mēs ar ģenerāli Ozoliņu pārliecinājāmies, ka, piemēram, es ar savu ķermeņa svaru zāli pieminu stiprāk nekā šī modernā tehnika, kam spiediens uz virsmu ir minimāls. Pats brīnījos. Jāsaka liels paldies cilvēkiem, kas ļāva mums mācībām izmantot savu privāto zemi, jo tehniku pārbaudīt vajag ne tikai poligonā. Un, ja jau šie cilvēki atzina, ka mēs viņu zemi nebojājam, tātad nebojājam arī ceļus.

– Dīvaina lieta: visi atceras nelaimīgās sapieru lāpstiņas, bet nezina, ka arī lietots bruņutransportieris var uzticami kalpot mērķim, kādam tas iegādāts.

– Sapieru lāpstiņas jau sen atdotas atpakaļ, firma atmaksājusi valstij par tām iztērētos trīs tūkstošus eiro; visi, kam bija jāsaņem sods, to ir saņēmuši. Par bruņutransportieriem tagad zinās.

– Ko vēl varat ierakstīt veikuma plusiņu ailē?

– Plusiņu ailē varētu ierakstīt daudzas fundamentālas pārmaiņas. Tomēr galvenā – valdība ir nolēmusi palielināt aizsardzības budžetu. Te vislielākais paldies tautai, jo valsts budžets – tā ir nodokļu maksātāju nauda.

– Un gana liela nauda – divi procenti no iekšzemes kopprodukta, kas tiks atvēlēti valsts aizsardzībai, sākot ar 2018. gadu.

– Jā! 2015. gadā bija viens procents, šogad 1,41 procents jeb 368 miljoni eiro, nākamgad jau 1,7 procenti jeb 449 miljoni eiro un 2018. gadā – divi procenti.

– Vai nenotiks kā agrāk, kad par aizsardzības budžeta naudu tika būvētas sporta halles, finansēti basketbola un hokeja klubi?

– Sporta halles tiks būvētas, jo patlaban mums ne Lielvārdē, ne Ādažos, nedz Alūksnē nav sporta infrastruktūras, bet tā karavīra profesijai ir absolūti nepieciešama, un mūsu puikas to ir pelnījuši. Nupat pie mums bija ASV karavīri, un es apskatījos, kāds svars desantniekam jānes uz muguras: pacēlu izpletni, mugursomu, ekipējumu. Lai ar to visu pārvietotos un darbotos, karavīram jābūt ļoti spēcīgam. Nākamgad Latvijā ieradīsies sabiedrotie. Viens no pirmajiem jautājumiem, ko uzdeva viņu pārstāvji, bija par sporta infrastruktūru.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Lai valdītu pār cilvēku, atliek viņu tikai iebiedēt, jo – bailes vienmēr bija un būs pats drošākais cilvēku krāpšanas un paverdzināšanas līdzeklis.”

  Un, arī: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

  =======

  Mediju ziņa (2015. gads): “ASV bruņotie spēki, kas ir izvietoti Austrumeiropas sabiedroto valstu teritorijās (tajā skaitā – arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā jeb Baltijas valstīs, kas gluži pamatoti tiek dēvētas un arī uzskatītas par NATO militārā bloka kontrolētās globālās teritorijas austrumu virziena “buferzonu”), ir gatavi dot prettriecienu Krievijas iespējamajai agresijai, negaidot NATO kolektīvās drošības procedūras iedarbināšanu, kas ir noteikta “Ziemeļatlantijas līguma” 5.pantā”, esot publiski “nācis klajā ar paziņojumu ASV vēstnieks NATO militārajā aliansē Daglass Lūts”. “Īpaši svarīgi ir tas, ka ASV Bruņoto spēku vienības, ieskaitot sauszemes, gaisa un jūras spēku vienības, jau ir izvietotas NATO Austrumeiropas sabiedroto teritorijā”, esot “norādījis šis “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdības ārlietu resora augsta ranga ierēdnis”. «Mēs, ASV pārstāvniecība NATO un “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdība, saprotam, ka lai tiktu piemērots 5.pants, ir jāgaida visu 28 sabiedroto akcepts. 5.pants nozīmē – lai katra NATO militārā bloka dalībvalsts sniegtu atbildi, bet – ASV ir pienākums reaģēt arī uz divpusējo principu pamata, neraugoties uz to, kas notiek Ziemeļatlantijas militārā bloka (NATO) padomē», esot “paudis ASV pārstāvis NATO blokā”. “Šāds politisks lēmums jau ir pieņemts un mūsu (ASV) spēki ir uz mūsu (ASV) interešu telpas austrumu robežām un paliks tur, kā sacīja prezidents Obama, tik ilgi, cik tas mums (ASV) būs nepieciešams”, esot “uzsvērti apgalvojis un atgādinājis šis ASV valdības augsta ranga pārstāvis”…
  ——-
  Mediju ziņa (2015. gads): “Valdības locekļi aiz slēgtām durvīm nolēma, ka tiks lūgta pastāvīga NATO militāro spēku klātbūtne Latvijā”, žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma ( “V-“jenotība” ). «Mēs izvērtējām, kā tiek pildīti NATO “Velsas samita” lēmumi, un tie tiek pildīti saskaņā ar plānu – valdības ministri izskatīja šīs valsts pašreizējā “aizsardzības ministra” R. Vējoņa ( ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” ) politiski atbildīgi vadītās “aizsardzības ministrijas” (AM) atbildīgo pārstāvju sagatavoto informatīvo ziņojumu par Latvijas dalību tā dēvētajā “ziemeļatlantijas līguma organizācijā” (NATO) pagājušajā gadā (2014.) un mēs piekritām, ka Latvija grib pastāvīgo NATO militāro spēku klātbūtni Latvijā un Baltijas valstīs», klāstīja premjere Straujuma. “Uz jautājumu, vai Latvija nosūtīs oficiālu lūgumu NATO militārā bloka vadības locekļiem, šī valdības vadītāja (Straujuma) atbildēja, ka šādu vēstuli iesniegs Latvijas “nacionālo bruņoto spēku” (NBS) komandieris kopā ar abu pārējo Baltijas valstu pārstāvjiem”…
  ——-
  MZ hroniskā ikdiena (2015. gads): Šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “valstī” agonējošās LUMPEŅU “titulnācijas” totālas degradācijas un neatgriezeniskas pašiznīcināšanās marasms turpinās, VĒL JOPROJĀM. Tajā skaitā un īpaši jau derdzīgi – arī “reflektējoties” šīs pašreizējās SILES “valsts” varas SISTĒMAI verdziski pakalpīgajos un bezcerīgi truli “lojālparEJotiski orientētajos”, proāmurikāniskas deRmolibersatu militārhistēriskās propagandas zombējumu ikdienišķi masīvi tiražējošajos masmēdekļos…
  ——-
  .
  “Maitas putni KARU ķērca…”
  ( “latv(ĀN)ijas” SILES “valsts” versija 1.0.K )
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Maitas putni karu ķērca” ~
  SILES rukšķu varza brēca:
  “Jeņķu “bosi” karot taisās,
  Mums pa “shēmu” jāpamaisās!”
  .
  “Maitas putni karu sauca” ~
  SILES rukšķi ‘gaisu jauca’:
  “Jevro “šefi” karot grasās,
  Mums – kaut “buferzōna” prasās!”
  .
  “Maitas putni karu alka” ~
  MUĻĶU zemes “politsvalkā”,
  SILES rukšķi nezin mēra,
  Kviekt pēc asinīm un sēra:
  .
  “NOZOMBĒSIM “glupos baurus”,
  Masmēdekļos MELU aurus,
  Tiražējot, biezā slānī ~
  Lai šie “austrumkraju” gānī:
  Rusofobiem lai caur zobim,
  Ķērciens sprūk (dēļ ‘fiškas robiem’) ~
  “Krievi nāk!!!” un “Karu gaidām!!!”
  (Ar ko “glupo pūli” baidām).
  Rasistiem lai rīkles skaļas:
  “Netrūks “lielgabalu gaļas”,
  “rietumalianses blokam” ~
  Karosim, kaut plikām …(rokām)!!!”
  .
  Naciķi lai “palaiž žaunas”:
  “Štrunts, ka pastalas nav jaunas,
  “Humpalvešas” – jeņķu stilā,
  “Kamuflāžas” tonī (zilā),
  “Pancervāģi” – andelēti,
  Britu “šrotā” (NE jau lēti!),
  Duļibāni – stobriem līkiem
  (Bliezt ap stūri brāķa “rīkiem”),
  “Karakungi” – treknām miesām,
  “Karakalpi” – formām liesām ~
  Galvenais, lai slaktiņš sākas:
  Izkaus latv(ĀŅ)us, kā nākas!!!…”
  .
  “sabiedrotie” kūda “lempjus,
  Audzēt bruņošanās tempus” ~
  Šie (no “āmurikas” krastiem?!),
  Suflē “euroliberastiem”,
  Ko un kā lai “bauri” dara,
  Kas pa skaļo ķērc pēc kara:
  “Piķi šķiest “pēc pilnas fāzes” ~
  “aliansei” – uzbliezt “bāzes”,
  Lūžņus – dārgi pārdot lūgties,
  Masmēdekļiem – ‘fiškā jūgties’:
  “okupantus” – saukt un gaidīt!
  Latv(ĀŅ)us – ar slāviem baidīt!!!…”
  .
  Kamēr ķērktais karš nav jūtams,
  “Mesidžu” priekš lohiem sūta,
  MUĻĶU zemes SILES balsti:
  “”Hibrīdkarš” JAU grauj šo “valsti”!!!
  “Frontes līnija” iet cauri,
  MUĻĶU zemei, “glupie buari”!!!
  (Tā JUMS masmēdekļi ‘borē’,
  Ko MĒS “turam īsā šņorē”…)
  ATKAL “Krievi nāk!!!”, ak šausmas!…”
  (Kaut – NAV ķērcējiem ne jausmas,
  Kas tas “hibrīdkarš” tāds skaitās ~
  Galvenais = ķērkt: “Lācis aitās!!!”…)

  “Maitas putni karu ķērca,
  Knābjus asinsplūdos mērca,
  Miesas plosot, mošķu barā,
  Aptrakuši, bezsakarā…”
  .
  SILES maitas kviec pēc kara ~
  Rukšķiem šļūk no zobiem vara,
  MUĻĶU zemes SILES “valstī”?
  (Diez, cik LUMPEŅU šos balstīs?…)

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. Jā, krietns un godavīrs, tas tiesa. Tikai “zaļajiem” jābeidz pīties ar ZS.

 3. To naudu kuru jūs samaksājāt par tiem netālūžņiem varēja nobīdīt pensionāriem,un skolām.
  Bergmani Tu esi ASV kalps,un nekas vairāk,jo Tu izplati ASV dezinformāciju Latvijas publiskajā telpā. Reāli spoks Tu esi !

  • Tu, kas uzdodies par Uldi, esi “Saskaņas” kalps un izplati Kremļa dezinformāciju Latvijas publiskajā telpā. Spoks bez vārda un dzimtenes esi Tu!

  • tad lai krievi dod naudu skolām -saprati jūdas ka ar skolu vien valsti nenosargāsi, kur mūsu valstī tādas kuces kā tu rodas, priecājies ka tu dzīvo brīvā Latvijā

 4. To naudu kuru jūs samaksājāt par tiem METĀLŪŽŅIEM varēja nobīdīt pensionāriem,un skolām.
  Bergmani Tu esi ASV kalps,un nekas vairāk,jo Tu izplati ASV dezinformāciju Latvijas publiskajā telpā. Reāli SPOKS TU ESI !

 5. Tu reāli esi klauns Bergmani !

 6. mums vispar nevajaga izdot ta jau plano budzetu prieks brunosanas.Mums nav lieka nauda.Tauta jau ta dzivo nabadziba.

 7. Re kā troļļi sarosījušies! Tad jau būs trāpīts šiem vārīgā vietā!

  • atsūkā pats sev “vārīgo vietu”, proāmurikāniski orientēto dermoliberastu militārhistēriskās propagandas totāli nozombētais neonacistu trolli.

   • puišelis saskatījies, kas publiskās atejās uz sienas sarakstits Atbildēt

    tu pats vismaz saprati to vārdu savārstijumu, ko uzrakstiji ???

 8. Ir vairāk nekā pamatotas aizdomas, ka viņš ir sešnieks vienai personai, kura nevar atcerēties savu personas kodu un laiku pa laikam staigā ar kakla šinu. Ne jau par velti tiek sagrozīti reitingi, lai viņu izceltu saulītē. Tā taču ir, vai ne? Jeb Raimondiņam par to kauns runāt.

 9. Oooo, mani sabiedrotie vateni te ka te, gaudot par sliktajiem rietumiem, kur, nu nez kapec, visas to slavinamas urlandes spices gimenes dzivo…, bet uz savu laimes zemi – roginu uroginu kkur pie Muhosranskas nu neparko?
  Nav kkas ar galvinam tiem visiem, kkada totala nesakritiba propagandai ar realitati? Varbut vnk pasi pamulki un mekle sev ;idzigos, kam to ieboret, ka sagrata civilizacija ir labak ka plaukstosa?

 10. “Gudri” *irst nav malku cirst..
  KAD ???????????????????????????????? BEIDZOT ????????????????????? ZS apbrunos ar normalam, militaram vajadzibam derigam trieciensautenem, atmesto nekam nederigo humpalu “PAGALU” vieta, kas, ja gadijuma, “dizie strategi” vel nezina, ir nepieciesamiba Nr 1 jebkuram kareivim jebkura armija?

 11. Mūsdienu Lāčplēsis.

 12. raimond tu esi goda virs tavs tevs bija mans treneris riga baldones iela ari goda virs bet kapec tu ielidi galigos sudos un lidz ar to ari savu gimeni lidzu nac pie prata

 13. Cik viegli Latvies’us var iemäni’t uz karu ar melu propogandu………ai,ai,ai,ai!

  • pirms uzdodies par Krišu un latvieti, iegādājies citu klaviatūru! un tad – ja vēl spēj – padomā pats ar savu galvu: vai tie ir latvieši, kas nemitīgi žvadzina ieročus, rīko uzbrukuma mācības, šauj ballistiskās un taktiskās raķetes un draud pārvērst pasauli radioaktīvajos pelnos?

 14. … Virs ar godapratu un visam vajadzigam spejam … zel ka gadijies satikt tikai vienreiz … bet tas pietika, lai novertetu so cilveku tikai pozotivi …!

  … Loti patik, ka neesmu vilies, preteji tik daudziem, kuri vinu kritizeja sakumma … novelu stradat talak ar Dievpaligu !

  … Vel tikai jajauta: Kad Zala partija atteiksies no sadarbibas ar ‘bijusiem un pasleptiem …’ … un paries nacionala bloka …!

 15. Labsirdigs un gudrs. Lai Dievs svētī!

 16. Ko jāaizstāv? Zvuedru bankas vai Re&Re īpašumus? Ķirsona Lido? Bērziņa lauku mājas? Āboltiņas vīra biznesu???
  Parastie strādnieki un vienkāršie darba ļaudis būs vajadzīgi jebkurai varai.

 17. Godavīrs un patriots.

 18. Pret krieviem var palīdzēt tikai džihādistu jostas.

 19. Ej ka tu …

Draugiem Facebook Twitter Google+