×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
7. februāris, 2017
Drukāt

Franks Gordons: Švedovs zaimo (11)

Franks GordonsFranks Gordons

Tātad no 1. februāra Rīgā iznākošais krievu laikraksts “Vesti segodņa” ir ar nosaukumu vienkārši “Segodņa”. Un šī laikraksta galvenais redaktors Andrejs Švedovs, pamatojot nosaukuma maiņu, norāda, ka tādējādi “mēs uzsveram mūsu avīzes saknes un pārmantojamību”, jo “laika periodā no 1919. līdz 1940. gadam Latvijā tika izdota neatkarīga avīze krievu valodā “Segodņa””.

Avīzei, kuras redaktors ir Andrejs Švedovs un kura spalgi veicina savos lasītājos nievājošu noskaņu, nav it nekā kopīga ar patiešām leģendāro, lielisko laikrakstu “Segodņa”, kuru mans tēvs Jāzeps, cara laika reālskolas absolvents, ar baudu lasīja, var teikt, visu tās iznākšanas laiku.

Vēl šodien atceros, kā, no skolas nākdams, 1939. gada septembrī apstājos pie “Segodņa” redakcijas ēkas – vienīgā septiņstāvu nama Dzirnavu ielā – un raudzījos uz lielu Polijas karti, kas bija piestiprināta pie ieejas: bultām, kas urbās šīs valsts miesā no rietumiem, pievienojās bultas no austrumiem, kad padomju karaspēks tai uzbruka no muguras.

“Segodņa” bija viscaur demokrātiska un lojāla Latvijas valstij. Tajā publicējās Aleksandrs Grīns un citi latviešu rakstnieki, slavenais krievu dzejnieks Balmonts un citi emigrācijā devušies dižgari. To vadīja redaktoru trijotne – Ganfmans, Milruds, Haritons. “Segodņa” bija labākā krievu avīze ārpus PSRS robežām, pārspējot Parīzes “Posļedņije novosti”. Tai bija vakara izdevums “Segodņa večerom”, domāts rīdziniekiem, un rīta izdevums ar vilcienu tika diendienā sūtīts uz Kauņu un Tallinu.

“Segodņa” saimi piemeklēja padomju okupācijas vara visā savā bardzībā. Milruds, Haritons, Mahtuss nokļuva gulaga lēģeros, slaveno karikatūristu Civinski nošāva Maskavas Lubjankā, I. Teitelbaumu un Aleksandru Grīnu nošāva Astrahaņā un Gabriels Levins darīja sev galu Vorkutā, bet Jurijs Galičs devās pašnāvībā, kad viņš Rīgā tika izsaukts uz NKVD.

Andrejs Švedovs zaimo, liekot savai avīzei piesavināties pirmskara “Segodņa” slavu un godu.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Paldies Frankam Gordonam par patieso labo rakstu! Tiešām, ir jāgodina čekas nobendēto piemiņa. It sevišķi tādēļ ka šo slepkavu aizstāvju fistveidīgie grafomāni joprojam piesārņo pasauli.

 2. Старая еврейская какашка выдала на гора очередную русофобскую статейку.

 3. Ar prieku lasu katru Franka Gordona rakstu, ko pamanu. Īsi, kodolīgi un ar cieņu.
  Paldies, Gordona kungs, un turpiniet rakstīt.

 4. Forsa rietumnieciska avize ! Kadreiz bija dazi eksemplari .

 5. Jā jau var okupēt valsti, tad kāpēc nevarētu okupēt avīzes nosaukumu? Kā zināms vilks tikumu nemaina – tikai spalvu.

 6. Latvijā pirms kara dzīvojošos krievus nevar salīdzināt ar pēc okupācijas šeit ievestajiem nelojāliem ..

 7. paldies par rakstu! Atbildēt

  Paldies, Frank, par rakstu!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vai viņš nelika iedarbināt piekto pantu?

Piektdien, 15.jūnijā, svētku rīkotāji informēja par drošības pasākumiem gaidāmajos XXVI Vispārējos latviešu dziesmu un XVI Deju svētkos. Papildu finansējums kārtības un drošības uzturēšanai tiekot atvēlēts katros svētkos, un šogad tiem novirzīti 790 750 eiro. No kopējās dotācijas vislielākā daļa – 308 276 eiro – novirzīta Iekšlietu ministrijai.

Svētku laikā darbosies arī Operatīvās vadības grupa, kuras pienākums būs rīkotāja vārdā nodrošināt pasākumu nepārtrauktu un preventīvu drošības vadību un, ja nepieciešams, arī ārkārtas situācijas vadību. Svētku pasākumos iesaistīšot arī Nacionālos bruņotos spēkus, jo, pastāvot aizliegumam par dronu izmantošanu svētku koncertos, armijas speciālistiem atbilstoši likumam būs tiesības lidaparātus neitralizēt vai notriekt.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+