×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
15. janvāris, 2016
Drukāt

Šveice izraidīs likumpārkāpējus (8)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ja Šveicē referendumā tiks apstiprināts labējās Tautas partijas (SVP) ierosinājums, no Šveices ik gadu var tikt izraidīti līdz 18 000 ārzemnieku. SVP iniciatīva, par ko notiks balsošana referendumā 28. februārī, paredz automātiski no valsts izraidīt par likumpārkāpumiem notiesātus ārzemniekus.

Jaunajā iniciatīvā paredzēti bargāki soļi nekā līdzīgos priekšlikumos, kurus elektorāts jau apstiprināja 2010. gadā. Tajos noteikts, ka no valsts ir jāizraida ārzemnieki, kas ir notiesāti par smagiem noziegumiem – slepkavībām, izvarošanām, bruņotām laupīšanām un narkotiku tirdzniecību –, kā arī krāpšanos ar pabalstiem. SVP norāda, ka federālās varas iestādes ir bijušas pārāk kūtras attiecībā uz sākotnējo priekšlikumu īstenošanu. To rezultātā no valsts izraidīti aptuveni 500 cilvēku gadā. Līdz ar ārvalstu noziedznieku izraidīšanu no Šveices uzlabosies likumpaklausīgo iedzīvotāju drošība, skaidro SVP.

Ierosinājuma kritiķi bažījas, ka jaunajām likuma normām tiks pakļauti ārzemnieki, kas ir dzimuši un auguši Šveicē, kā arī patvēruma meklētāji un ārzemnieki bez pienācīgām atļaujām. Sabiedriskās domas aptauja liecina, ka SVP priekšlikumu atbalsta 61% respondentu, bet pret to ir 36%. aptaujāto.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Baltija tikai Baltiem Atbildēt

    Jāpiespiež Latvijas valdību ātri pārtraukt migrantu uzņemšanu pavisam, citādi Latvijā arī var nokļūt šie ..
    Slovākija, Polija, ASV un citas valstis ateicās uzņemt šo sērgu. Latvijai nav jābūt stulbākai par ASV.

  2. Kur radusies sie 36%, kam nerūp savas valsts un līdzpilsoņu drošiba?

  3. Pareizi dara. Un kadēļ tikai par smagiem nozirgumiem? Par tādiem nav jāliek cietumā? Domāju ka arī zādzību, sieviešu apgrābstīšanu, uzmākšanās gadijumos un citos likuma pārkāpumos. Ja reiz ir pieņemts cità valstī ir jāprot tur uzvesties, cienīt tās likumus, kultūru un pilsoņus.

  4. Žēl, ka mūsu valsts ”varenajiem” tā saprāta ir tik maz.

  5. Visi pamazām sāk iet pie prāta .

  6. Ļoti labi, gudri un normāli!

Draugiem Facebook Twitter Google+