×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. jūnijs, 2012
Drukāt

Svētdien ripos visa Rīga

rigavelo_jk_17

Nevar nepamanīt, ka ar katru vasaru gandrīz lavīnveidīgi pieaug to rīdzinieku skaits, kuri uz darbu vai ciemos dodas, naski minot divriteņu pedāļus ielās un parkos ierīkotajos veloceliņos. Bet svētdien ne tikai viņiem vien pilsētā piederēs krietni plašāka teritorija.

 

“Šogad pirmo reizi “Tele2 Rīgas velomaratona” trase vīsies cauri galvaspilsētas sirdij,” apgalvo šī pasākuma rīkotāji Igo Japiņa sporta aģentūrā.

Velomaratonā piedalīsies gan riteņbraukšanas amatieri, gan profesionāļi. Pēdējie cīnīsies par Rīgas “Grand Prix” 191 kilometra distancē. Pieteikušās 15 komandas no visas pasaules, tostarp Somijas, Baltkrievijas un Igaunijas riteņbraucēju izlases. Saprotams, arī spēcīgākie mājinieki, lai gan olimpisko kandidātu Gata Smukuļa un Alekseja Saramotina līdzdalība vismaz pagaidām netiek solīta.

Savukārt gandrīz trīstūkstoš dalībnieku jau pieteikušies sacensībām kādā no trim īsākajām distancēm – sporta (87 km) – tautas (31,4 km) vai ģimeņu distancē (15,7 km). Piedalīsies arī komandas, piemēram, “Policistu velobiedrība”, “Vidzemes mērnieks” un “Latvenergo”. Cerībā dalībnieku skaitu pieaudzēt līdz pieciem tūkstošiem rīkotāji viņu pieteikumus pieņemšot vēl sacensību dienas rītā no pusdeviņiem.

Par velomaratona starta vietu izraudzīta 11. novembra krastmala. Pulksten desmitos tur sāksies “Grand Prix” medības, tūlīt pēc tam – sacensības sporta un tautas distancē. Ģimenes startēs pustrijos dienā, kad notiks arī parādes brauciens stilīgākajiem velomīļiem – kaut kas līdzīgs karnevālam uz divriteņiem. Braucēju tērpus vērtēs modes ekspertu žūrija un atraktīvākajiem pasniegs vērtīgas balvas. Velomaratona trase pāri Dienvidu tiltam ievīsies Pārdaugavā, bet Daugavas labajā krastā atgriezīsies pa Vanšu tiltu. Acīmredzot tas jāņem vērā arī tiem, kuri svētdien vēlēsies pārvietoties ar četru riteņu palīdzību.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+