×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
1. maijs, 2014
Drukāt

SVF apstiprina 17 miljardus dolāru lielu palīdzību Ukrainai (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) trešdien apstiprinājis 17 miljardus dolāru lielu palīdzību Ukrainai.

SVF valdes lēmums nozīmē, ka Kijeva nekavējoties varēs saņemt 3,2 miljardus dolāru.

Kopumā starptautiskie aizdevēji, tostarp arī Pasaules Banka (PB) un Eiropas Savienība (ES), solījuši Ukrainai 27 miljardus.

SVF paziņojumā teikts, ka aizdevums mērķis ir “atjaunot makroekonomisko stabilitāti, nostiprināt ekonomikas pārvaldību un caurskatāmību un ierosināt veselīgu un ilgtspējīgu izaugsmi, vienlaikus palīdzot vismazāk aizsargātajiem”.

Vienlaikus SVF brīdinājis, ka Ukrainu, neskatoties uz divus gadus ilgo palīdzības programmu, šogad gaida iekšzemes kopprodukta (IKP) samazināšanās par 0,5%.

Daļu no sākotnējās aizdevuma summas Kijeva varēs izmantot, lai segtu 2,2 miljardus dolāru lielo parādu Krievijai par dabasgāzes piegādēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Dod, Dievs, Ukrainai tādu prātu, lai tā neiekrīt šajā slazdā! SVF utml., kā saka, met naudu pakalj — tas ir vińiem vitāli nepieciešams pašu izdzīvošanas nodrošināšanai. Bet izdzīvot vińi var, tikai ar augłošanu aprīdami vājākos. Katra valsts, kas aizńemas naudu, nonāk dziłā parādu verdzībā pie saviem aizdevējiem. Tas nozīmē, ka tā nenovēršami grimst (“vecajā labajā”) nabadzībā.

  2. Nu ja, dabiski: “Par ko cīnījās, uz tā arī uzrāvās”, kā ir sacīts.

    Slazds ir aizcirties – nu jau arī “banderlohiem” ir “āda pār kārti un gaļa baļļā”.

Draugiem Facebook Twitter Google+