×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
26. janvāris, 2015
Drukāt

Svinēs LU Muzeja pastāvēšanas ceturtdaļgadsimtu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šogad aprit 25 gadi kopš vienota Latvijas Universitātes (LU) muzeja dibināšanas, un par godu šim notikumam muzeja kolektīvs izveidojis jubilejai veltītu izstādi un pasākumu programmu, vēsta LU Preses centrs.

“Latvijas Universitātes muzejs ir piedalījies nebūt ne vienkāršajos augstskolas attīstības un pārmaiņu posmos un, manuprāt, kļuvis par tās neatņemamu sastāvdaļu,” saka LU Muzeja vadītājs Ilgonis Vilks. “Visus šos 25 gadus ar daudzveidīgām ekspozīcijām un izstādēm esam rūpējušies, lai uzkrātās kultūrvēsturiskās vērtības būtu pieejamas sabiedrībai.”

LU Zinātņu un tehnikas vēstures muzejs ir astoņu muzeju apvienība. Tas dibināts 1990. gada 23. janvārī ar mērķi saglabāt un popularizēt LU kultūrvēsturiskās pamatvērtības un tradīcijas, tomēr doma par muzejisko vērtību vākšanu, glabāšanu un popularizēšanu LU radās līdz ar pašas augstskolas dibināšanu.

Atsevišķās fakultātēs tika veidotas muzejisko vērtību kolekcijas, daļa kolekciju pārņemtas no Rīgas Politehniskā institūta, ar laiku nodibināti un pakāpeniski pilnveidoti mācību procesam paredzēti muzeji un mācību kabineti.

Latvijas Universitātes muzeju kolekcijas pamatā bija paredzētas akadēmiskai apmācībai un zinātniskajai pētniecībai. Mūsdienās LU muzeja darbība joprojām ir cieši saistīta ar studiju un pētniecisko procesu attiecīgo muzeju pārstāvētajās zinātņu nozarēs, kā arī ar LU kultūrvēsturisko vērtību popularizēšanu plašākā sabiedrībā. Muzeja kolektīvs aktīvi veido tematiskās izstādes, piedalās zinātniskajās konferencēs, kā arī iesaistās ikgadējās Muzeju nakts un Zinātnieku nakts norisēs.

Izstāde iepazīstina ar astoņām Latvijas Universitātes muzeja filiālēm, kas apvienotas LU Zinātņu un tehnikas vēstures muzejā – LU Vēstures muzeju, LU Zooloģijas muzeju, LU Ģeoloģijas muzeju, LU Skaitļošanas tehnikas un informātikas muzeju, LU Botānikas muzeju, LU Pedagoģijas muzeju, LU Fridriha Candera – kosmosa izpētes muzeju un LU Cilvēka patoloģijas muzeju. Izstāde apskatāma LU galvenajā ēkā, un tajā parādīta arī raksturīgāko eksponātu izlase.

Atbilstoši katra muzeja specifikai līdz 2015. gada maijam norisināsies gan praktiskās nodarbības herbāriju veidošanā, izglītojošās lekcijas par aizsargājamajām putnu sugām, gan zvaigžņu vērojumi un būs iespēja iejusties studenta ikdienā pirms vairākiem desmitiem gadu. Plašāka informācija par nodarbību norises datumiem tuvākajā laikā būs pieejama LU portālā un LU Muzeja sociālo tīklu kontos facebook.com/lumuzejs un twitter.com/LUMuzejs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+