Kriminālziņas

«Swedbank» baumu lietā sadarbojas ar ASV un Zviedriju 16

Foto – LETA

Drošības policija kriminālprocesā par baumām saistībā ar “Swedbank” finanšu stāvokli pašlaik sadarbojas ar ASV un Zviedriju.


 

To atzina Drošības policijas priekšnieks Jānis Reiniks. Viņa vietnieks Ints Ulmanis jau iepriekš apstiprināja, ka cēlonis baumām par “Swedbank” stāvokli varētu būt meklējams ārzemēs un tā ir viena no versijām, ko pašlaik kriminālprocesā izskata Drošības policija.

“Es zinu, ka darbs šajā kriminālprocesā notiek ļoti intensīvi, arī starptautiskajā sadarbībā, pirmām kārtām ar ASV un Zviedriju,” teica Reiniks. Uz jautājumu, kādēļ Drošības policija sadarbojas tieši ar ASV, Reiniks atbildēja: “ASV bija izvietoti serveri, un Drošības policijai vajadzīga tehniskā informācija.” Reiniks norādīja, ka zviedru kolēģiem ir iedota informācija ar lūgumu to pārbaudīt.

Aizdomās turēto, pēc Rei­nika vārdiem, “noteikti nav”.Reinika palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa pavēstīja, ka kriminālprocesa ietvaros par lietas apstākļiem kā liecinieki nopratināti liels skaits personu.

“Drošības policija turpina pārbaudīt iegūto informāciju par nepatiesu ziņu izplatīšanas iemesliem un mehānismiem, kā arī tiek analizēta dažāda informācija, kas noderīga izmeklēšanai,” norādīja Apse-Krūmiņa.

 

LA.lv