×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. oktobris, 2015
Drukāt

“Tā nebija mošeja…” (16)

Foto - F64/BNSFoto - F64/BNS

Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija trešdien devās izbraukuma sēdē uz Latvijas Islāma kultūras centru Rīgā, kur tikās ar centra pārstāvjiem. Mājastēvi aicināja deputātus un pavadošos žurnālistus novilkt apavus un mesties sēdus uz paklāja.

“Ja latvietis vai kāds cits aizbrauc uz citu valsti, tad pienākas ievērot tās valsts paražas, bet mums savā valstī tās nav jāievēro. Kāpēc deputāti Islāma centrā vilka nost kurpes un rāpoja pa grīdu?”  spriež ventspilnieks A. Auziņš.

Ko par to saka dažādu kultūru pārzinātāji? Latvijas Kultūras akadēmijas rektore kultūrantropoloģe Rūta Muktupāvela teic, ka, viņasprāt, ažiotāža ap šo gadījumu, kad deputāti, viesojoties Latvijas Islāma kultūras centrā, gan novilka apavus, gan sēdēja uz grīdas, ir pārspīlēta, bet no tās varēja izvairīties. “Neviens jau nemetās uz ceļiem, bet gan sēdēja. Pārspīlējums radās arī tādēļ, ka pirms tam bija provokatīvie Ahmeda Roberta Klimoviča izteikumi,” uzskata pētniece. “Ir slikti, ka tagad vienā putrā samaļ sociālos, politiskos un reliģiskos faktorus. Vienā čupā ir kara bēgļi, ekonomiskie un vēl arī islāma fundamentālisti un reliģiskie fanāti. Tos visus likt vienā mudžeklī ir nepareizi, jāiesaista visas sabiedriskās organizācijas, lai tās aktīvāk piedalās skaidrošanas procesos,” norāda R. Muktupāvela. Viņasprāt, deputātu vēlme komunicēt ar šīs reliģijas pārstāvjiem ir tikai pozitīva. “Deputātiem nemaz nav alternatīvas, jo viņi ir tautas sūtņi. Ja viņi redz, ka ir neskaidrības, tad labāk iet un runāt ar pirmavotiem. Savukārt, ja Islāma kultūras centrs pasaka – tagad visiem vajadzēs nākt un ņemt piemēru, tā cilvēkus nostādot muļķu lomā… Cilvēki nav muļķi, un tas uzreiz izsauc normālu un pamatotu reakciju, savukārt tā reakcija radās pārspīlētas komunikācijas rezultātā. Arī Anglijas karalienei dažos gadījumos nācies novilkt apavus. Bet viena lieta, kā mēs uzvedamies savā zemē un otra – kā, būdami ciemos. Jāsaprot, vai šī islāma kultūras telpa tika skatīta ne tikai kā citas kultūras, bet arī citas zemes telpa vai tā tomēr atrodas Latvijā,” uzskata R. Muktupāvela. “Manuprāt, viņiem vajadzēja vismaz dāmai piedāvāt krēslu. Tā jau nebija mošeja, tas bija vienkārši centrs. Manuprāt, arī centra saimniekiem vajadzēja padomāt un atļaut deputātiem izvēlēties – ja viņiem ir neērti sēdēt uz grīdas, tad jāpiedāvā rietumnieku sēdēšanas veids. Arī dāmai pašai bija jāpasaka – man ir neērti, nodrošiniet man krēslu. Kopumā pārpratumi parasti veidojas, ja kāda no pusēm mēģina uzspiest savu viedokli. Šajā gadījumā es deputātu soli vērtēju pozitīvi, bet citai kultūras telpai, atrodoties mūsu kultūras telpā, vajadzēja kaut kādu solīti uz priekšu paspert. Mēs arī, aicinot ciemos kaimiņus, domājam – ko viņi ēdis, ko neēdīs, kā sēdēs utt. Negribam, lai mūsu ciemiņi justos slikti.”

Politoloģe Ilze Ostrovska sociālajā tīklā tviterī spriež: “Šokējoši, ka valdošie politiķi nesaprot – tupēšana uz ceļiem musulmaņu centrā un futbols ar nelegāliem robežpārkāpējiem ir partiju bēru zvani.”

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Nedomāju,ka deputāti šajā pseido vizītē patiesi iepazina islāma būtību.Vizīte kalpoja izklaidei,jo daudz ērtāk būtu bijis uzaicināt draudzes vecākos pie sevis.Nesaprotu vien to,kāpēc šim apmeklējumam bija vajadzīga tik plaša publicitāte.Tas dod vēsti par šīs kompānijas nepatiesiem mērķiem.

 2. Bet latviešiem jau vienmēr ir bijis tas verga sindroms!!!! Tas izpaudās arī šeit. Tā vieta lai kaut vai teiktu – mēs pastāvēsim kajās, viņi tika pazemoti līdz pēdējam. Dāmu vēl varēja nolikt aiz aizskara atsevišķajā telpā 😀 Mācieties latviesi no viņu kļūdām – jūs esat savā zemē, sava ultūras telpā u tas kā jūs turēsiet savu staju un galvu iespaidos arī to, ka dzīvos jūsu bērni. iemācieties teikt NĒ, pieklājīgi atteik un darīt ta, kā ir pieņemts mums nevis citiem!

 3. JA ĪSI – DEPUTĀTUS NOLIKA UZ CEĻIEM ( kā tas austrumu zemēs pieņemts – padarīja par paklausīgiem līdziniekiem un neviens to nesaprata, ka šeit ir Latvija un nav ieradušies uz lūgšanu…). Ja tāda ir to 100 ”gudro” galvu saprašana par austrumu domāšnu, tad būs vāji.

 4. Ne deputāti,bet atvainojos ,idiotu bars.Klimovičs musulmanis!? Tad jau es varu būt Ptina mīļākā.Ja viens sprukstiņš var tā izsmiet likumdevējus,tad kas notiks ,ja te saradīsies 500 īstie musulmaņi un uzvedīsies kā Anglijā vai Zviedrijā,Vācijā kā šodien rādīja TV.Tāds cirks Šapito,ka Klimovičs vecss,izkāmējis erzacmusulmanis saražos /ar kuru? /mazus,melnus musulmanīšus bariem.Viņi par abiem ar to otru “musulmani”rižo ar bārdu,diez vai vienu vistu izkombinēs.Sexgiganti.!?Ar muti jau var braukt,bet gēni Klimovič,paliek vecie un nespēja arī.Musulmaņi nelieto viagru !!Bet deputāti ne tikai uz grīdas nosēdās,bet īstā stulbuma plančkā!

 5. deputāti tupus rāpus ... Atbildēt

  “Tā nebija mošeja; tā bija Kļimoviča zvaigžņu stunda …”

 6. … Atlaist uz vietas, sadus klaunus … !

 7. Ar ko tad klanīšanās gejiem ir smalkāka un pieļaujamāka par klanīšanos svešu dieviņu priekšā? Valsts pārstāvju zemošanās svešu kultūru priekšā. Tas jau vairs nav smieklīgi. Saeimai steidzami nepieciešama psihiatra palīdzība.

  • Gribētu praksē redzēt, kā notiek klanīšanās gejiem. Vai tas ir kā klasiskajā epizodē ar nomesto ziepju gabaliņu dušā ?

 8. Ārkārtīgi pretīgi ir redzēt ,kā šie “latvietīši ” pazemīgi lokās svešas , nežēlīgas un mums ABSOLŪTI nepieņemamas reliģijas pārstāvju priekšā !!! Vēl varētu saprast Hosamu — viņš ir dzimis un audzis islāmistu vidē . Bet Kļimoviča un vēl dažu Latvijas islāmistu purnos skaidri var redzēt smaga debilisma pazīmes ! Un šito garīgo kropļu priekšā Latvijas varas pārstāvji metas ceļos !!! Vai tas nav ārprāts ko mēs piedzīvojam ???

 9. Sīkums! Latvieši savu “lunkano mugurkaulu” demonstrējuši izsenis un šis gadījums ir tikai viena nenozīmīga epizode visā “izrādē”. Latvija jau 25 gadus ir neatkarīga, tauta Valodu referendumā izdarīja savu izvēli, tomēr joprojām pastāv segregēta izglītība, informācijas telpa un Valstī aktīvi darbojas naidīgi noskaņotas prookupantu organizācijas, bet, ja latvieti veikalā, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumā vai kādā citā iestādē atsakās saprast, tas, laipni, pāries uz saziņu “visvarenajā” valodā…

 10. Tas ir divkāršs stulbums – 1) ka šīs svešās tradīcijas uzspieda ievērot pašu zemē nevis tajā zemē, kur tās tradicionālas 2) ka to lika darīt pseidomusulmanis kārkluislamists Roberts Klimovičs, pirms pāris gadiem vēl baigais latviešu nacionālists.

 11. Šitādi PSRS laikā laizija zābakus Maskavas boļševikiem. Un tagdejie varmākuļi darīs topašu islamam!
  Žēl ka Latvieši drīz izgaisīs no savas Zemes…

 12. Cilvēk laikam nesaprot citādi, kā ar mietu pa pieri!
  Neintegrēsiet jūs te nevienu musulmani, savu necieņu viņi parādīja tiešajā ēterā.
  Mulsina arī tas, ka arī neviens no valsts amatpersonām nepadomāja par kolēģes dāmas ērtībām. Vai visiem necietās palūrēt zem paīsajiem brunčiem, kamēr kundze rāpoja pa grīdu? Un ar tādu bruncīti tupi kā gribi viss kā uz delnas.
  Varētu pasmieties par misēkli, ja vien tas nebūtu tik neētiski, nekoleģiāli un aizvainojuši pret eiropas sievieti, pret sievieti kura ir ierēdne, kura ir ieradusies oficiālā vizītē.
  Nevis uz neformālu tēja tasi kolektīva saliedēšanai vai privātu ballīti. Kur visāda māžošanās ir pieņemama, bet foto tikai privātā galerijā ģimenes un draugu apskatei.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Reiz jau komentēju, ka mums, latviešiem, ir jau uz robežas jāpiestiprina nenoraujama Latvijas uzvedības kodeksa planšete. Līdzīgi igauņiem, jāizdod brošūra ieceļotājiem latviešu valodā ar tulkojumu arābu, krievu un angļu valodā:”Kas ir Latvija, kāda šeit ir VALSTS VALODA, kas ir latvietis, kādas ir mūsu tautas tradīcijas, valsts svētumi, ko mēs darām un ko nedarām nekādā gadījumā”. Pie pirkstu nospieduma ņemšanas ar šo brošūru pret parakstu un šiem pašiem nospiedumiem ir katrs personīgi jāiepazīstina, un cieti jānoprasa: PIEKRĪTI- ”JĀ” vai ”NĒ”. Negatīvas atbildes gadījumā – sarkanais koridors un ceļš atpakaļ uz dzimteni! Stingri, bez locīšanās un bez variantiem!!!
   Uz mūsu jaunizceptajiem musulmaņiem varu noskatīties tikai ar nožēlu un par deputātiem, diemžēl , arī.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Priekšvēlēšanu cīņu kompromatu uzlidojums

Tuvojoties Saeimas vēlēšanām, kas notiks 6. oktobrī, arvien asākas kļūst partiju priekšvēlēšanu cīņas. Vieni politiķi videoklipos un sociālajos tīklos rāda dažādus “kompromatus” par citiem politiķiem un sola tos nest pārbaudei uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, otri atbild ar to pašu vai sola vērsties policijā par goda un cieņas aizskaršanu, vai aicina Drošības policiju pārbaudīt konkurentu iespējamu saistību ar kaimiņvalsts specdienestiem.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+