×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
4. februāris, 2015
Drukāt

Tallinas Mūzikas nedēļa izziņo festivāla programmu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Septītajā Tallinas Mūzikas nedēļā, kas notiks marta pēdējā nedēļas nogalē no 25. līdz 29. martam, uzstāsies 205 mākslinieki no 26 valstīm. Šo lielāko talantu festivālu Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionā piedāvā Nordea Banka.

Savā septītajā gadā Tallinas Mūzikas nedēļa (TMN) ir izaugusi par nozīmīgu tikšanās vietu Rietumeiropas un Austrumeiropas mūzikas kopienām, kā arī pievilcīgu pavasara ceļojuma galamērķi reģiona mūzikas, kultūras un laba ēdiena mīļotājiem. To apliecina lielais, katru gadu augošais ārvalstu mākslinieku skaits – 84 dalībnieki no 25 valstīm. Šī gada programmā iekļauti 12 dalībnieki no Somijas, 9 no Dānijas, Latvijas un Krievijas, 6 no Polijas un 5 no Lielbritānijas un Baltkrievijas.

No tālākiem reģioniem TMN mākslinieku sarakstā iekļauts audiovizuālais mākslinieks no Kambodžas Lafidki, folkpopa duets Lola Marsh no Izraēlas, industriālā metāla grupa no Armēnijas “Unaesthetic”, Serbijas postpanka trio “Repetitor” un alternatīvā hiphopa mākslinieks N’toko no Slovēnijas. Programmā ir arī starptautiski labi pazīstami mākslinieki – leģendārā britu dziedātāja un dziesmu autore Vaštī Bunjana (Vashti Bunyan), kā arī lieliskie elektropopa pārstāvji grupa “KateBoy” un Jenija Ābrahamsone (Jennie Abrahamson) (Zviedrija), poļu ārtpopa princese Džūlija Marsela (Julia Marcell) un ņjūsoula grupa “Moonlight Breakfast” no Austrijas.

Šī gada festivālā īpaša uzmanība pievērsta Dānijai, kas ir viena no tām Eiropas valstīm, no kuras šobrīd nāk daudz aizraujošas jaunas mūzikas. Dānijas ballīte, kuras saimnieks būs “SPOT on Denmark” no “Music Export Denmark”, atklās festivālu 26. martā Von Krahl teātrī, kur uzstāsies lieliskākie Dānijas popa un roka pārstāvji, to skaitā etnisko un moderno ietekmju sakausētāji “The Sexican”, noizpopa karotāji “Lowly” un adrenalīnu raisošā smagā hiphopa pārstāvis Slowolf.

Lai nosvinētu to, ka Dienvidaustrumu Igaunijas sētu ciems Obinica pasludināts par Somugru kultūras galvaspilsētu, Fenno-Ugria piedāvās enerģisko vīriešu vokālo grupu “Seto Miihi Summ” kopā ar “OYME” no Krievijas, kas rekonstruē senās erzju un mokšu tautu rituālās ceremonijas – arī šis pasākums notiks TMN atklāšanas vakarā.

Lielbritānijas leibls “FatCat” un Igaunijas Õunaviks piedāvās aizraujošu mūsdienu komponistu, lo-fi ģēniju un folka inovatoru programmu, kas notiks Melngalvju namā piektdien, 27. martā, un galvenā māksliniece būs Vaštī Bunjana, kā arī tiks piedāvātas Igaunijas komponistes Mirjamas Talijas (Mirjam Tally) kompozīcijas, ko izpildīs ansamblis “Una Corda”. Pasākums “Hea Uus Heli” teātrī Von Krahl savedīs kopā Igaunijas-Somijas viena cilvēka orķestri “Pastacas” un franču reperus “Cabadzi”, kuri pirmo reizi satikās Igaunijas kultūras festivālā eLu Nantē sadarbībā ar Terempolino un Le Lieu Unique 2014. gada rudenī. Pasākumā viņiem pievienosies spilgtie Igaunijas krievvalodīgie hiphoperi Gorõ Lana un ½ Orchestra no Maskavas. Gan Igaunijas, gan Dānijas mūzikas balvām nominētā saksofoniste un komponiste Maria Fausta (Maria Faust) spēlēs kopā ar Dānijas frīdžeza grupu “Homies”.

Šī gada jauno pasākumu vietu skaitā ir 16. gadsimtā celtā Sv. Niklāva baznīca, kur pasākumā “Glasperlenspiel Festival” tiks atskaņots daudzpusīgā igauņu komponista Pētera Vehi (Peeter Vähi) jaunais skaņdarbs “Viņa Svētībai” (To His Holiness). Rotermana sāls noliktava būs skatuve “Glasperlenspiel Festival” pasākumam “Cristallic”, kurā piedalīsies Igaunijas rokas zvanu ansamblis “ARSI”S un baritona saksofona maestro Hoans Marti-Fraskjērs (Joan Martí-Frasquier) no Spānijas un citi. Jaunajā teātrī Vaba Lava, hipsteru iecienītajā pulcēšanās vietā Telliskivi radošajā pilsētiņā, notiks folka nakts, kurā uzstāsies nesenie Igaunijas Mūzikas balvas ieguvēji “Curly Strings” un Mārja Nūta (Maarja Nuut), kura spilgti izcēlās Pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX 2014. Jaunajā atmosfēriskajā un draudzīgajā džeza bārā “Philly Joe” uzstāsies pasaules klases blūza un roka mākslinieki.

Radio Uuno piektdien prezentēs festivāla skatuvi vadošajā dzīvās mūzikas klubā “Rock Café”, un tur uzstāsies jaunās paaudzes Igaunijas indie grupas “Frankie Animal” un “Daniel Levi”, kā arī zviedru popfolka sensācija “Hurricane Love”. Radio 2 prezentēs divus pasākumus teātrī Von Krahl un klubā “Rock Cafe”, kuros uzstāsies to pašreizējie favorīti – dusmīgais getorepa triksteris “Tommy Cash”, blūzīgais indīroka ansamblis “Super Hot Cosmos Blues Band” un lieliskā noskaņas psihodēlijas grupa “Tartu Popi ja Roki Instituut”, kas tikko ASV Čikāgā strādājošajā indie leiblā “Minty Fresh” izdevuši savu jaunāko albumu.

“Hea Uus Heli” turpinās pētīt uzņēmīgos tendenču noteicējus, piedāvājot drosmīgas jaunas skaņas no ugunīgi trakā ārtpopa trio “Badass Yuki” līdz kinematogrāfiskajiem šūgeizeriem “Holy Motors”. “Rada7” iepazīstinās ar žanru daudzveidību no atmosfēriskā blekmetāla līdz eksperimentālajam džezam, ko piedāvās Maria Fausta (Maria Faust). “Jazzkaar” un Igaunijas Džeza asociācija pārzinās pasākumu teātrī NO99, kurā piedāvās dažādību no ģitārista Roberta Jirjendala (Robert Jürjendal) minimālisma ambienta skaņām līdz grupas “Phlox” pauerdžezam/fusion. Igaunijas indie leibls “Eesti Pops” kinoteātrī “Sõprus” piedāvās krāsainu daudzveidību no psihofolka līdz ārtpopam, bet hiphopa un deju mūzikas leibls “Lejal Genes” piedāvās iespaidīgu hiphopa un bass mūzikas mākslinieku klāstu klubā “Sinilind”.

City Stage programma, TMW Tastes dalībnieki un īpašie piedāvājumi tiks izziņoti 18. februārī. TMW Talks un mūzikas nozares konferences programma tika publiskota martā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+