×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. jūnijs, 2014
Drukāt

Tallinu tagad var aplūkot arī no balona

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pēc sekmīgiem testiem Tallinā ir atvērta neparasta gaisa atrakcija Balloon Tallinn — milzīgs balons, kas pildīts ar hēliju, no kura gondolas paveras panorāmas skats uz vecpilsētu, Tallinas centru, Kadriorgu un jūru.

Pie zemes piestiprinātais un ar hēliju pildītais aerostats bezvējā vienlaikus spēj uzņemt līdz 30 pasažieru, kas varēs baudīt par panorāmas skatu no 120 metru augstuma. Skaidrā laikā redzamība no Balloon Tallinn pārsniedz 40 kilometru. Balloon Tallinn ir visaugstākais atklātais skatu laukums Tallinas centrā un vistālāk uz ziemeļiem pieejamā šāda veida atrakcija Eiropā.

“Starptautiskā mērogā Balloon Tallinn piešķir Tallinai neapšaubāmas priekšrocības salīdzinājumā ar konkurējošajām galvaspilsētām Sanktpēterburgu, Helsinkiem, Rīgu, Stokholmu vai Kopenhāgenu. Šāda unikāla atrakcija piesaista daudz tūristu un katrā ziņā kļūs par labu iemeslu, lai atkārtoti apmeklētu Tallinu,” uzskata Igaunijas Viesnīcu un restorānu savienības valdes priekšēdētāja vietnieks Fēlikss Meguss.

Videi draudzīgā augsto tehnoloģiju atrakcija atrodas starp Tallinas ostas kruīza kuģu piestātni un A termināli. Gaisa balonu ir izgatavojis par gaisu vieglāku lidaparātu izgudrotājs un ražotājs Lindstrand Technologies Ltd. Uzņēmuma vadītājs Pērs Lindstrands uzskata, ka kruīza kuģu piestātnes zona ir vislabākā vieta Tallinā šāda projekta īstenošanai.

“Tallina ir viena no skaistākajām pilsētām pasaulē, bet līdz šim te nebija vietas, no kuras atklātos skats uz visu pilsētu. Balloon Tallinn mainīs situāciju un piedāvās aizraujošu skatu no 120 metru augstuma — skaidrā laikā no balona gondolas varēs redzēt pat Helsinkus!” – pārliecināts Pērs Lindstrands.

Aeroatrakcija tika atvērta apmeklētājiem 20. jūnijā, pārējais Balloon Tallinn komplekss (kafejnīca un uzglabāšanas kamera) tiks atklāts jūlijā. Atrakcija labvēlīgos vēja apstākļos darbosies līdz septembra beigām katru dienu no plkst. 8 līdz 20.

Aerostats ir piemērots visas ģimenes apmeklējumiem, tostarp personām ar īpašām vajadzībām un pasažieriem ratiņkrēslos.

Aerostats Balloon Tallinn ir piesiets pie zemes ar trosi, kas iztur vismaz 42 tonnu smagumu. To vada ar elektriskās vinčas sistēmu. Balonu notur 136 tonnas betona un 11 tonnu smagā vinča. Ar gaisa balonu var veikt drošus lidojumus, ja vēja stiprums nepārsniedz 12 metrus sekundē. Lidojums ilgst 10–15 minūtes.

Balloon Tallinn ir pildīts ar hēliju — pilnīgi inertu, tīru, netoksisku, sprādziendrošu un ugunsdrošu gāzi bez smaržas. Vinčai ir trīskārša rezerves sistēma, un tā ir aprīkota ar vietējo rezerves ģeneratoru. Astoņstūru skatu platforma pie hēlija balona ir piestiprināta ar īpašu tīklu, kas netraucē ainavas vērošanu un fotografēšanu. 18 pasaules valstīs ir uzstādīti 40 šāda veida aerostati.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+