×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. marts, 2012
Drukāt

Tamužs: Latviešos nav uzņēmējdarbības gara

tamuzs_viesturs

Latviešos nav uzņēmējdarbības gara, intervijā laikrakstam “Diena” norāda Latvijas Riska asociācijas dibinātājs, pie Valsts prezidenta izveidotās investīciju piesaistes grupas dalībnieks uzņēmējs Viesturs Tamužs.

“Mums nav uzņēmējdarbības gara, mums nav uzņēmējdarbības kultūras. Proti, tā uzņēmējdarbība, cik tālu mēs to saprotam, tā sniedzas apmēram tā – nopelnīšu sev, savai ģimenei, nu tad vēl man būs mašīna, varbūt izglītošu bērnus Anglijā -, tas ir tas līmenis, ko mēs gribam sasniegt. Visu cieņu, ka tu to gribi sasniegt. Bet kad tu esi to sasniedzis, tad vajadzētu būt nākamajam līmenim – strādāt, lai sevi apliecinātu, lai izdarītu kaut ko labu, lai pierādītu sava biznesa ilgtspēju uz vairākām paaudzēm. Bet tā robežšķirtne ir tā, ka kaut kādā brīdī mūsu biznesmenim pietiek,” skaidro uzņēmējs.

Latvijā ir raksturīgi, ka uzņēmēji pārdod savu biznesu un ar iegūto naudu pietiek – “miljoni noguldīti klusi kaut kur Šveicē, klusiņām dzīvo uz saviem procentiem”.

Lūgts komentēt iemeslus šādai rīcībai, Tamužs pauž viedokli, ka tā, pirmkārt, ir mentāla problēma.

“Nu jāsaka, latvieši ir tādi, visu cieņu, bet zemnieki. Mums patīk tādas saprotamas vērtības, patīk novākt ražu, iebērt apcirkņos. Bet es nedomāju, ka arī šis mantojums mūs ļoti ierobežotu. Drīzāk tā mentālā problēma ir, ka mēs neesam audzināti, ka uzņēmējdarbība ir labi, ka pelnīt ir labi, ka būt bagātam ir labi. Tieši otrādi, mums gan ģimenē, gan citur ir tā – nu ej gar maliņu,” uzsver uzņēmējs.

Pēc viņa domām, līdzīgi ir arī ar valsts politiku – “mēs te tā sakonsolidēsim, mēs te tā pa maziņam, paklausīsimies, ko mums teiks no Eiropas”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+