Kultūra
Mūzika

Tapusi dziesma “Karavīrs”: par visu, kas uz šīs zemes svēts 0

Publicitātes foto

Grupa “Refleksija” sadarbībā ar Nacionālo bruņoto spēku Speciālo uzdevumu vienību piedāvā dziesmu “Karavīrs” – latvju bāleliņa vēstuli mātei Latvijai un vienlaikus arī savai miesīgajai mātei.

Dziesma vēstī par vīriem, kuri gatavi aizstāvēt visu, kas uz šīs zemes svēts. Viņš ierakumos, strēlnieku pozīcijās 1918.gadā, un tik pat labi arī šodien, jebkurā vietā, stāsta par nezūdošām cerībām un sapņiem. “Karavīrs” iemieso ilgas pēc neatkarības un sapņus par to. Iniciatīva radīt šo dziesmu kā dāvanu Latvijas simtgadē nākusi no NBS SUV.

Grupas “Refleksija” solists un dziesmas vārdu autors Arturs Gruzdiņš teic: “Saņemot piedāvājumu radīt kopīgu dziesmu no Speciālo uzdevumu vienības, mēs jutāmies ļoti, ļoti pagodināti. Tie ir cilvēki, kuri stāv sardzē par mūsu Latviju un mums ir liels gods nu saukt viņus par saviem draugiem. Arī mums pašiem ir sajūta, ka atgriežamies pie savām saknēm, jo grupa “Refleksija” sākās ar dziesmu “Patriots” tieši pirms trim gadiem, 18. novembrī. Šī patriotiskā tēma mums ir ļoti, ļoti tuva un nozīmīga.”

“Idejas pamatā galvenā vēlme bija radīt dāvanu Latvijai. Par speciālo operāciju karavīriem un viņu darbiem parasti netiek publiski runāts. Tāpēc vēlējāmies radīt patriotisku un motivējošu videoklipu ar labu dziesmu, kurā iekļauta virkne mums būtisku tēlu un vērtību. Šis ir uzskatāms piemērs visaptverošai valsts aizsardzībai, kur katrs Latvijas iedzīvotājs var piedalīties mūsu gara un spēju stiprināšanā ar to, kas ir viņa stiprā puse. Arturu un citus grupas māksliniekus var minēt kā teicamu paraugu nesavtīgam atbalstam dāvanas tapšanā,” stāsta Speciālo uzdevumu vienības komandieris komandleitnants Staņislavs Leimanis.

LA.lv
LA
LA.lv
Kultūra
Apstiprinātas astoņas jaunas nemateriālā kultūras mantojuma vērtības
1 diena
LA
LA.lv
Kultūra
Japāņu seniors atrod Mikipeles “tēvu”
1 diena
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Arnis Mednis atgriežas ar “Tālavas taurētāju” 2
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO: Latvijā pazīstami cilvēki pauž sirsnīgus vēlējumus savai valstij
1 stunda
LA
LA.lv
Kultūra
FOTO: Latvijas simtgades stāsts izskan fantastiskā deju lielizrādē “Abas Malas”
7 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
“Dinamo” neiemet “bullīšus” un zaudē Gagarina kausa īpašniecei “Ak Bars”
5 stundas
LE
LETA
Dabā
Laika prognoze: kādi laikapstākļi sagaida valsts svētkos, un vai būs labi redzams salūts?
8 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
VIDEO. Roze Stiebra: Nevajag Latviju saķemmēt, vienkārši jādzīvo
7 stundas